Vernisáž výstavy Artformácie v Župnom dome

563

Vo štvrtok 24. mája sa zaplnilo podkrovie Župného domu viac ako 170 návštevníkmi vernisáže výstavy Artformácie.

Manažér Župného domu a viceprimátor mesta Roman Hvizdák, Anna Jakubíková a kurátor Vlado Vakov zorganizovali výstavu prác 30 slovenských a zahraničných výtvarníkov. Tu je ich zoznam: Štěpán Bonaventura, Dita Breberová, Lucia Bršiaková, Danka Korvínová Klustová, Viliam Cíbik, Michal Cíbik, Anna Crkoňová, Anna Jakubíková, Gabriela Czielová, Lucia Dianová, Katarína Ďurečková, Zuzana Kováčová, Iveta Jesenská, Martin Kremeň, Eva Kedroňová, Miroslava Moravčíková, Mária Nagyová, Lenka Pechová, Alena Michňová, Lukáš Plačko, Paulína Prekopová, Pavol Rác, Barbora Rácová, Edita Šteffeková, Hana Seifertová, Daniela Sadloňová, Milada Ždrnja, Petra Vlhová, Vlado Šipoš a Daniel Rentka.

Ako sa píše v katalógu výstavy, cieľom púchovských Artformácií je prezentácia súčasných púchovských a regionálnych umelcov prostredníctvom ich tvorby. Stretli sa tu umelci s rôznymi výtvarnými technikami, ktorí pre svoje diela hľadajú a nachádzajú inšpiráciu v bežnom živote. O hudobnú zložku večera sa skvele postaralo duo Joe & Denis.

Púchovské Artformácie by nemali končiť svojim 1. ročníkom. Organizátori vyjadrili túžbu vytvoriť v Župnom dome umelecký priestor, ktorý vytvorí novú dobrú tradíciu v našom meste. Výstava Púchovské Artformácie potrvá do 30.6.2018 a bude sprístupnená v časoch: utorok 10:00 – 14:00, stredu – piatok 10:00 – 18:00 a nedeľu 15:00 – 19:00.

Foto: Slavomír Flimmel