Víťazmi Muzikomatu Šamat a Svieca vo vetre

503

Jednou zo záverečných akcií tohtoročného kultúrneho leta bolo aj vyhlásenie výsledkov hudobnej súťaže s názvom Muzikomat. V minulom ročníku zvíťazila púchovská kapela s jadrným názvom Dríst, ktorá kombinuje rock s ľudovými a folklórnymi prvkami. Na terajšom štvrtom ročníku Muzikomatu si koncertom pre aktuálnych víťazov i publikum oprášila chuť minuloročného víťazstva.

Najväčšej priazni online fanúšikov tohtoročného Muzikomatu (spoločného cezhraničného projektu púchovského a vsetínskeho domu kultúry) sa tešila púchovsko-trenčianska kapela Svieca vo vetre a na českej strane kapela, ktorá vystupuje pod názvom Šamat. České zoskupenie získalo v internetovom hlasovaní viac ako 3000 hlasov a ako prvé v poradí vystúpilo na púchovskej pešej zóne. Po nej nasledovali víťazi slovenského hlasovania, ktorí získali takmer 1800 hlasov.

Našľapané vystúpenia oboch víťazných kapiel dostali do varu všetkých návštevníkov nedeľného koncertu na púchovskej pešej zóne. Možnosti hudobných žánrov súťaže Muzikomat sú široké a hudobníkom sa nekládli žiadne medze. Do súťaže sa zapojilo 13 kapiel, rovnaké číslo ako vlani. Pomer českých (7) a slovenských (6) skupín bol vzácne vyrovnaný.

Tohtoročný absolútny víťaz Muzikomatu, čo do celkového počtu získaných hlasov, česká kapela Šamat, sa do súťažno-hudobného projektu zapojila aj minulý rok, vtedy skončila na druhom mieste. Slovenský víťaz kapela Svieca vo vetre takisto nepatrila v Muzikomate medzi nováčikov. O priazeň poslucháčov sa v tejto súťaži uchádzala dva roky nazad.

Fanúšikovia v konečnom sumáre odoslali a udelili kapelám tohtoročného Muzikomatu rekordných 10 730 hlasov.

Po púchovskom koncerte víťazné kapely cestujú do Vsetína, kde sa predstavia v sobotu 9. septembra v rámci 19. ročníka multižánrového festivalu Valašské Záření na Dolnom námestí, kde im budú tiež odovzdané ceny pre víťazov Muzikomatu.
-bak-