Volejbal: Dráma žien proti Senici, mladší žiaci VŠK Púchov naďalej stopercentní + FOTO!

1105

Víkendový volejbalový program ponúkol zápasy piatich púchovských družstiev. V poslednom domácom stretnutí sezóny sa veľmi dobre prezentovali ženy, ktoré po vyše dvojhodinovej bitke so Senicou získali aspoň bod. Potešili aj mladší žiaci, VŠK Púchov „A“ vyhral na domácom turnaji všetky zápasy a v tejto sezóne drží víťaznú bilanciu.

17. kolo I. ligy žien:

1. VK Púchov – VMS Senica 0:3 (-10, -22, -19) a 2:3 (-17, 23, -24, 22, -7)

Zostava 1. VK Púchov: Kováčiková, Crkoňová, P. Gašpárková, Martináková, Barnincová, Tarkovská, libero Janáková, striedali Rosinová, M. Gašpárková

V súboji dvoch vedúcich družstiev súťaže začala oveľa lepšie Senica, ktorá úvodný duel vyhrala hladko 3:0. O poznanie zaujímavejšie sa vyvíjalo druhé stretnutie, v ktorom Senica viedla, Púchovčanky však predviedli výbornú koncovku druhého setu a vyrovnali na 1:1. Aj nasledujúce sety boli tesné a logickým vyústením bol rozhodujúci piaty set. V ňom už uspeli Seničanky, domáce hráčky sa tak mohli tešiť aspoň zo zisku jedného bodu. „V prvom zápase nám nevychádzal príjem a celkovo sme nehrali dobre. Druhé stretnutie bolo z našej strany oveľa lepšie, vychádzalo nám aj podanie a hrali sme viac tímovo. S výkonom môžeme byť spokojné, teší nás aspoň zisk bodu, ktorý sme si právom zaslúžili,“ zhodnotila stretnutie kapitánka tímu Katarína Kováčiková. Päťsetová bitka v druhom zápase trvala 133 minút, k dobrému zážitku sa pridali aj fanúšikovia, ktorí sympaticky povzbudzovali domáce družstvo. „Bol to volejbal hodný úrovne prvej ligy a súboja prvého družstva s druhým. Senica má vysokú kvalitu, teší ma, že naše hráčky boli vyrovnaným súperom. Skutočne, bol to dobrý volejbal aj pre oko diváka,“ konštatoval tréner Michal Suchánek. Púchovčanky sú v tabuľke druhé, na ich postavení sa už do konca súťaže nič nezmení.

14. kolo I. ligy junioriek:

1. VK Púchov – ŠŠK VIVUS Bratislava 0:3 (-8, -9, -18) a 0:3 (-12, -13, -17)

Zostava: V. Luhová, K. Hološková, Pišojová, Kolláriková, Valachová, Kuchtová, libero P. Hološková, striedali Vardžáková, Kováčiková, Ľ. Luhová

Chorobami oslabené juniorky nastúpili proti silnému družstvu z Bratislavy a  napriek snaživému výkonu nezískali ani set a dvakrát podľahli 0:3. Púchovčanky sú v tabuľke na poslednom 10. mieste so ziskom 6 bodov. Zostupujú dve družstvá, nádej na záchranu však stále žije, Púchov sa totiž môže dotiahnuť na deviatu Považskú Bystricu.

17. kolo I. ligy kadetiek:

1. VK Púchov – Volley Project UKF Nitra 2:3 (-19, 16, 23, -16, -5) a 3:0 (10, 18, 12)

Zostava: Kováčiková, Valachová, Ďurkechová, Kolláriková, Vardžáková, Kuchtová, libero Zágorová, striedali Racková, Mikáčová

Dve rozdielne stretnutia odohrali proti Nitre kadetky. V tom prvom sledovali diváci veľkú Púchovské kadetky po úspešnej koncovke tretieho setu v prvom zápase proti Nitredrámu, keď si družstvá navzájom striedali vedenie. Nevídaný záver ponúkol tretí set, keď Púchovčanky prehrávali 13:23, aby sa po úspešnej sérii podaní radovali z výhry 25:23. V štvrtej sade však Nitrianky vyrovnali a výborne zvládli aj tajbrejk, vďaka čomu v prvom dueli triumfovali 3:2. Púchovčanky napravili prehru v druhom stretnutí, ktoré zvládli vo veľkom štýle a Nitriankam nedarovali ani set. V tabuľke sú kadetky priebežne štvrté, už ale stratili šancu postúpiť na finálový turnaj Majstrovstiev Slovenska.

4. turnaj Majstrovstiev Slovenska mladších žiakov MIDI:

Púchov A – Trenčín 2:1 (-22, 16, 7)

Púchov A – Nové Mesto nad Váhom 2:1 (14, -15, 7)

Exif_JPEG_420

Púchov A – Komárno 2:0 (18, 14)

Púchov A  – Púchov B 2:0 (11, 9)

Púchov B – Nové Mesto nad Váhom 0:2 (-13, -11)

Púchov B – Komárno 1:2 (-13, 22, -8)

Púchov B – Trenčín 0:2 (-14, -22)

Zostava Púchov A: O. Pišoja, P. Pišoja, Cíbik, E. Gabko, Štefánik, Bradáč, Turčáni

Zostava Púchov B: Kadlecová, Drga, Maslák, Kvasnica, Pivko, Medňaský

Púchov A je v súťaži mladších žiakov MIDI naďalej bez prehry a zaznamenal už 12 víťazstiev z rovnakého počtu stretnutí. Mladým púchovským volejbalistom sa darilo aj na domácom turnaji, ktorým prešli bez jediného zaváhania. Výber Púchov B statočne bojoval, stačilo to však napokon len na zisku setu proti Komárnu.

Najbližší program:

18. kolo I. ligy žien: MKSO Trenčín – 1. VK Púchov, v sobotu 19.3.

15. kolo I. ligy junioriek: COP Volley Nitra – 1. VK Púchov, v sobotu 19.3.

11. kolo I. ligy starších žiakov: VŠK Púchov – VO TJ Spartak Myjava, v sobotu 19.3. od 10:00 a 14:00 vo volejbalovej športovej hale