Volejbalisti MŠK Púchov na prvej priečke

248

V sobotu 16. septembra sa naše družstvo zúčastnilo na turnaji starších žiakov vo volejbale, ktorý sa konal v Žiline za účasti popredných ligových celkov.

Po víťazstvách v skupine nad Banskou Bystricou 2:0 a Starou Ľubovňou 2:1 (v základnej skupine sa hralo na dva hrané sety) sme zo skupiny „A“ postupovali z prvého miesta. V semifinále sme zvíťazili nad družstvom, ktoré sa v skupine „B“ umiestnilo na druhej priečke – domácou Žilinou 3:0 (semifinálové a finálové zápasy sa hrali na 3 víťazné sety) po jednoznačne lepšom výkone, keď sme v prvom sete viedli dokonca 10:1. Našou oporou bolo tradične podanie, vďaka ktorému sme súpera takmer vôbec nepustili do hry. Vo finále sme sa opäť stretli so Starou Ľubovňou, ktorá si v druhom semifinálovom zápase poradila s víťazom „B“ skupiny, Popradom.

Vo finále sme však nič nenechali na náhodu a zvíťazili 3:1 napriek tomu, že za Ľubovňu hral aj reprezentačný univerzál, ktorý od tejto sezóny pôsobí v COP Trenčín. Trofej pre najlepšieho smečiara putovala do Starej Ľubovne a trofej pre najlepšieho nahrávača získal náš hráč Patrik Pišoja.

Tento turnaj bol výbornou prípravou pre nadchádzajúcu sezónu a ukázal nám silné a slabé stránky nášho družstva rovnako, ako aj súperov. Obsadenie prvého miesta je taktiež okrem veľkého úspechu tiež výborná motivácia pre našich hráčov.

Na turnaji sa zúčastnili: Turčáni Matej, Cíbik Stanislav, Kvasnica Richard, Pišoja Oliver, Pišoja Patrik, Gabko Emil, Kopp Samuel, Maslák Alexej, Jurovčík Jakub, Madejski Juraj a Struhár Martin a tiež tréneri Štefko st. a ml.

Konečné poradie:

  1. VO 1970 MŠK Púchov
  2. VKM Stará Ľubovňa
  3. VK 2012 Poprad
  4. OZ Šport Volejbal Žilina
  5. Tatran Banská Bystrica
  6. VK Mirad Prešov

Mgr. Ivan Štefko

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here

six − five =