Volejbalisti MŠK Púchov na prvej priečke

1072

V sobotu 16. septembra sa naše družstvo zúčastnilo na turnaji starších žiakov vo volejbale, ktorý sa konal v Žiline za účasti popredných ligových celkov.

Po víťazstvách v skupine nad Banskou Bystricou 2:0 a Starou Ľubovňou 2:1 (v základnej skupine sa hralo na dva hrané sety) sme zo skupiny „A“ postupovali z prvého miesta. V semifinále sme zvíťazili nad družstvom, ktoré sa v skupine „B“ umiestnilo na druhej priečke – domácou Žilinou 3:0 (semifinálové a finálové zápasy sa hrali na 3 víťazné sety) po jednoznačne lepšom výkone, keď sme v prvom sete viedli dokonca 10:1. Našou oporou bolo tradične podanie, vďaka ktorému sme súpera takmer vôbec nepustili do hry. Vo finále sme sa opäť stretli so Starou Ľubovňou, ktorá si v druhom semifinálovom zápase poradila s víťazom „B“ skupiny, Popradom.

Vo finále sme však nič nenechali na náhodu a zvíťazili 3:1 napriek tomu, že za Ľubovňu hral aj reprezentačný univerzál, ktorý od tejto sezóny pôsobí v COP Trenčín. Trofej pre najlepšieho smečiara putovala do Starej Ľubovne a trofej pre najlepšieho nahrávača získal náš hráč Patrik Pišoja.

Tento turnaj bol výbornou prípravou pre nadchádzajúcu sezónu a ukázal nám silné a slabé stránky nášho družstva rovnako, ako aj súperov. Obsadenie prvého miesta je taktiež okrem veľkého úspechu tiež výborná motivácia pre našich hráčov.

Na turnaji sa zúčastnili: Turčáni Matej, Cíbik Stanislav, Kvasnica Richard, Pišoja Oliver, Pišoja Patrik, Gabko Emil, Kopp Samuel, Maslák Alexej, Jurovčík Jakub, Madejski Juraj a Struhár Martin a tiež tréneri Štefko st. a ml.

Konečné poradie:

  1. VO 1970 MŠK Púchov
  2. VKM Stará Ľubovňa
  3. VK 2012 Poprad
  4. OZ Šport Volejbal Žilina
  5. Tatran Banská Bystrica
  6. VK Mirad Prešov

Mgr. Ivan Štefko