Volejbalové víťazstvá žien, kadetiek a starších žiakov

783

Až šesť púchovských družstiev zasiahlo počas uplynulého víkendu do volejbalových ligových bojov. Z hladkých víťazstiev bez straty setu sa radovali ženy a kadetky, dve víťazstvá z Komárna priviezli aj starší žiaci.

Púchovské volejbalistky boli na palubovke posledného Trenčína papierovým favoritom a svoju rolu do bodky splnili. Spod Trenčianskeho hradu si priviezli plný počet bodov bez straty jediného setu. „Na ihrisku sme sa od začiatku cítili veľmi dobre. V prvom zápase sme mali trochu pomalší rozbeh, napokon sme sa spoločne zohrali a dodržiavali náš štandard. Chýbala nám hráčka na poste libera, vedeli sme si však poradiť aj bez nej a skúsené hráčky zvládli príjem veľmi dobre. Mrzí jedine strata niekoľkých bodov po chybách pri servise,“ zhodnotila stretnutie púchovská hráčka Dominika Tarkovská. Domáce volejbalistky len v dvoch setoch prekonali hranicu 20 bodov, vo zvyšných prípadoch víťazili Púchovčanky výrazným rozdielom. „V čase, kedy sme od súperiek v jednotlivých setoch odskočili, nám pomohol hlavne spomínaný dobrý príjem. Vďaka tomu mohli potom smečiarky hladko zakončovať,“ pokračovala D. Tarkovská. Trenčín je v tabuľke na poslednej priečke, no napriek tomu dokázal púchovským volejbalistkám miestami znepríjemniť cestu za víťazstvom. Po dvojtýždňovej pauze narazia Púchovčanky doma na Žilinu, čo už bude súper z rangu náročnejších. „V Trenčíne sme nechceli nič podceniť, domáce hráčky nám nedali nič zadarmo a boli chvíle, keď nás potrápili. Víťazné ťaženie sa posnažíme predĺžiť aj v nasledujúcom zápase so Žilinou,“ uzavrela D. Tarkovská. Púchovčanky sú v I. lige žien (skupina stred) stále na priebežnej 2. priečke.

12. kolo I. ligy žien:

MKSO Trenčín – 1. VK Púchov 0:3 (-22, -18, -18) a 0:3 (-15, -21, -12)

Zostava 1. VK Púchov: Kováčiková, Martináková, M. Gašpárková, Crkoňová, P. Gašpárková, Tarkovská, striedala Rosinová. Tréner: M. Suchánek

Púchovské juniorky, ktoré boli oslabené o viaceré zranené hráčky, nezačali proti Novému Mestu nad Váhom dobre a po dvoch setoch prehrávali 0:2. Nasledovalo herné zlepšenie Púchovčaniek, ktoré bodovali po blokoch i smečoch, vďaka čomu vyrovnali na 2:2. V rozhodujúcom piatom sete domácim hráčkam nevychádzalo podanie, čo hostky využili a radovali sa z tesného triumfu. V druhom stretnutí Púchovčanky opäť statočne vzdorovali, nezískali však ani set a podľahli 0:3.

9. kolo I. ligy junioriek:

VK Púchov – MVK Nové Mesto n/Váhom 2:3 (-22, -15, 22, 22, -11) a 0:3 (-15, -21, -22)

Zostava: V. Luhová, K. Hološková, Ďurkechová, Kucháriková, Valachová, Racková, libero P. Hološková, striedali Vardžáková, Kuchtová, Kolláriková, Pišojová, Ľ. Luhová. Tréner: J. Pazdernatý

Výborne zvládli svoje stretnutia púchovské kadetky, ktoré cestovali do Piešťan. Púchovčanky vyhrali oba zápasy bez straty jediného setu a získali ďalšie dôležité body do ligovej tabuľky. Domáce hráčky iba v jednom prípade dosiahli v sete hranicu 20 bodov, inak ich hostky prehrávali vďaka dobrej obrannej hre, ktorá prechádzala do úspešných rozohrávok a smečov.

13. kolo I. ligy kadetiek:

VKM Piešťany – 1. VK Púchov 0:3 (-16, -11, -11) a 0:3 (-16, -8, -20)

Zostava: Ďurkechová, Kováčiková, Valachová, Kolláriková, Kuchtová, Vardžáková, liberá Zágorová a Ľ. Luhová, striedali Mikáčová, Racková. Tréner: M. Suchánek

Púchovské mladšie žiačky privítali doma vedúce Piešťany, ktoré potvrdili svoje kvality a vyhrali všetky štyri duely. Najlepšie obstáli mladšie žiačky Púchov „B,“ ktoré v záverečnom stretnutí uchmatli Piešťanom jeden set a vo vyrovnanom zápase podľahli 1:2.

6. kolo Majstrovstiev SR mladších žiačok MIDIMAX:

Púchov „A“ – Piešťany „B“ 0:2 (-13, -21)
Púchov „A“ – Piešťany „A“ 0:2 (-4, -6)

Púchov „B“ – Piešťany „A“ 0:2 (-5, -5)

Púchov „B“ – Piešťany „B“ 1:2 (-23, 14, -8)

Púchovskí starší žiaci cestovali do Komárna, kde odohrali dva rozdielne zápasy s pozitívnymi výsledkami. Prvý duel bol jasnou záležitosťou Púchovčanov, ktorí vyhrali úvodné dva sety a poriadne sa zapotili až v koncovke toho tretieho, ktorý získali po výsledku 29:27. V druhom stretnutí začal Púchov výborným prvým setom a triumfom 25:12. Domáci odpovedali ziskom dvoch setov a razom sa ujali vedenia 2:1. Starší žiaci VŠK Púchov sa nedali vyviesť z rovnováhy, perfektne zabojovali a štvrtý set sa stal ich korisťou po jasnom výsledku 25:11. Rozhodujúci piaty set sa už niesol v duchu prevahy púchovských starších žiakov, ktorí v druhom zápase zvíťazili 3:2. Púchovčania sa vďaka dvom výhram udržali na čelných priečkach M-SR západ.

8. kolo Majstrovstiev SR starších žiakov:

VK Spartak Komárno – VŠK Púchov 0:3 (-15, -20, -27) a 2:3 (-12, 17, 22, -11, -8)

Zostava v 1. zápase: Kováčik, Cíbik, Martinák, Pusztay, Hromada, O. Pišoja (striedali Turčáni, Babčan)

Zostava v 2. zápase: Kováčik, Babčan, Martinák, Pusztay, Cíbik, Hromada (striedali Gabo, Turčáni, O. Pišoja)