Vyhodnotenie sezóny 2022 v podaní DHZ Hoštiná

65

Tento rok bol pre nás opäť o niečo lepší ako tie posledné, no stále máme na čom pracovať. V nezmenenej zostave sme pokračovali po minulom roku a veríme, že budeme aj ten ďalší. Zosilnili sme o niečo svoje meno a pripísali si nové zážitky a úspechy.

Zopár súťaží sa nám podarilo odbehnúť u susedov na Morave aj tento rok, napr. Leskovec a Dolní Lištná, z obidvoch sme odišli víťazne. Na konci sezóny sme sa po prvý raz zúčastnili aj v Širokom Dole (Lenin), po novom Flídr cupe, kde sme zo 151 mužských družstiev skončili na 15. mieste. Jedna z najvzdialenejších súťaží na Slovensku sa konala na východe, presnejšie v Bijacovciach, kde sme samozrejme chceli dosiahnuť čo najlepší výsledok, na 1. miesto nám to však vyšlo len na jednom prúde a z východu sme si odniesli 7.miesto. Na východe sme si zabehli pred koncom sezóny ešte jedenkrát na Slovenskom Superpohári, kde to tiež bola pre nás premiéra.

Dostali sme sa zo Severoslovenskej hasičskej ligy (postúpili sme z 3.miesta). Bežalo sa na 2 pokusy: 1. pokus nám vôbec nevyšiel, 2.pokus nám vyšiel lepšie a vo veľkej konkurencii sme skončili na 10. mieste. Odbehli sme ešte 2 hasičské ligy. V Slovensko-moravskej hasičskej lige sme po boji o 3.miesto, ktorý nám nevyšiel, skončili na 4. mieste. V Hornonitrianskej hasičskej lige sme po poslednom kole v Dežericiach, kde sme predviedli náš najlepší a víťazný útok súťaže – 13.57s (naj prúd PP 13.20s), skončili v konečnom poradí na 3. mieste.

Na rýchle útoky z nášho blízkeho okolia, na ktoré určite nikdy nezabudneme a po ktorých na trati zostala víťazná stopa od našich tretier, sme predviedli v obci Pruské, Mikušovce, Pružina, Mostište (nočná). Z tých vzdialenejších sú cenné najmä prvé priečky v Pavliciach (2. krát v rade), Brvništi a Predmieri, kde sa čas zastavil pod hranicou 14 sekúnd. Celkovo sme si tento rok zabehli 64 útokov, z toho sme sa umiestnili 14 krát na 1. mieste, 5 krát na 2. mieste a 7 krát na 3. mieste. Ako v každom športe a ako vo väčšine tímov, aj nás počas tejto sezóny postretli neúspechy, komplikácie s technikou, dodávkou či zranenia… No, poradili sme si, získali sme ďalšie cenné skúsenosti a naša chuť napredovať a tešiť vás, rastie po tomto roku opäť o to viac!

Ďakujeme mestu Púchov, kamoškám z Dulova, priateľom a všetkým, ktorí pri nás stáli a venovali nám svoju podporu či priazeň. Tešíme sa na vás v roku 2023. Ďakujeme že ste s nami.

Tím DHZ Hoštiná