Z Liptova prišli futbalisti bez bodu

67

17. kolo:
L. Mikuláš – MŠK Púchov 1:0 (1:0)

Gól: 18. Káčerík, červená karta: 65. Martinček, rozhodcovia: Čiernik – Špivák, Bobko, 405 divákov

Púchovčania namaškrtení dvomi víťazstvami nad súpermi z hornej polovice tabuľky chceli bodovať aj na Liptove. Po opatrnom úvode stretnutia si prvú väčšiu šancu vypracovali práve Púchovčania. Do výbornej streleckej pozície sa dostal Michlík, no domáci gólman jeho strelu vyrazil a následne ju odkopol domáci obranca. Na druhej strane už o dve minúty pohrozili domáci futbalisti, púchovská obrana zachytila loptu v poslednej chvíli pred nabiehajúcim Bobčekom. Liptáci pohrozili v 11. minúte, kedy bol vo veľkej šanci Livšík, no trestuhodne minul bránku. O sedem minút neskôr už púchovská obrana kapitulovala. Káčerík si pekne spracoval loptu v pokutovom území a rutinérsky prekonal brankára Púchova Strelčíka – 1:0. O tri minúty neskôr mohol vyrovnať Pilát, jeho strelu však domáci brankár vyrazil.

Domáci potom nepremenili tri sľubné príležitosti, no v závere polčasu mohli hostia vyrovnať. Po Michlíkovej strele však nedokázali Púchovčania využiť chaos pred domácim brankárom. Po obrátke ukázala svoju neprívetivú tvár šťastena, keď sa v 49. minúte po rohovom kope postavilo do cesty Gábrišovej strely brvno domácej bránky. V 65. minúte videl červenú kartu Púchovčan Martinček, ktorý zatiahol ručnú brzdu pri úniku Káčeríka. Strelčík potom ešte zažiaril pri strele Porubäna. V závere hostia Liptákov pritlačili, tí neraz len zúfalo odkopávali loptu do bezpečia. Prekonať súperovho brankára sa však už Púchovčanom nepodarilo, a tak odchádzali z Liptova bez bodu.

Zostava MŠK Púchov:
Strelčík – Riška, Ozimý, Lacko, Michlík, Kopiš (70. Kvaššay), Pilát, Pišoja, Vlček (83. Munyorove), Pilný, Martinček

Ostatné výsledky 17. kola:
Komárno – Ružomberok B 4:0, Dubnica nad Váhom – Žilina B 1:0, Poprad – Podbrezová 1:2, Skalica – Slovan Bratislava B 3:1, Petržalka – Bardejov 0:1, Šamorín – Banská Bystrica 3:0, Trebišov – Košice 1:1