Polícia a hasiči zasahovali

114

Dodávku preparkovali…

Predseda bytového spoločenstva bytovky na Ulici 1. mája sa sťažoval na oddelení mestskej polície, že pred bytovkou stojí dlhodobo zaparkované motorové vozidlo – dodávka. Mestskí policajti zistili majiteľa vozidla a následne tiež skutočnosť, že vozidlo má potrebné doklady, ktoré ho oprávňujú vozidlo riadne používať. Počas kontroly sa k hliadke dostavila manželka majiteľa vozidla, ktorá bola poučená, že na oddelenie mestskej polície bola doručená sťažnosť na ich vozidlo. Následne mestských policajtov informovala, že manžel príde domov vo večerných hodinách a bude ho informovať, aby vozidlo preparkoval. O uvedenej skutočnosti bola informovaná aj predsedníčka spoločenstva.

Za bezohľadnosť pokuta

Na Ulici Dvory zistila hliadka mestskej polície priestupok proti bezpečnosti a plynulosti cestnej premávky, keď vodič motorového vozidla parkoval na parkovacom miesta pre osobu so zdravotným postihnutím. Za tento priestupok bol riešený blokovou pokutou.

Nebolo to prvýkrát…

Mestskí policajti zistili na Ulici obrancov mieru priestupok proti všeobecne záväznému nariadeniu mesta – vyberanie odpadu z odpadových nádob. V prípade priestupcu to nebol prvý prípad, podobného konania sa dopustil už viackrát. Hliadka priestupok vyriešila napomenutím a muža z miesta vykázala.

Hasiči v Trenčianskom kraji zachránili majetok za 880.000 eur

V priebehu mesiaca október 2019 uskutočnili príslušníci Hasičského a záchranného zboru v Trenčianskom kraji celkom 217 výjazdov k udalostiam. Z tohto počtu bolo najviac – 78 výjazdov k dopravným nehodám. Nasledovalo 52 výjazdov k požiarom, 51 technických zásahov a 11 ekologických zásahov. Okrem toho hasiči v priebehu uplynulého mesiaca vykonali 21 požiarno-previerkových cvičení a štyri výjazdy k udalostiam, pri ktorých napokon zasahovať nemuseli. Priame škody v dôsledku udalostí za mesiac október boli vyčíslené na viac ako 120.000 eur. Uchránené hodnoty v dôsledku zásahovej činnosti príslušníkov Hasičského a záchranného zboru v Trenčianskom kraji predstavovali hodnotu viac ako 880.000 eur.

Púchovskí hasiči hasili horiaci automobil na Kohútke

Príslušníci Hasičského a záchranného zboru z Hasičskej stanice v Púchove absolvovali v prvom novembrovom týždni dva výjazdy. Zasahovali pri požiari i opravnej nehode. V nedeľu 3. novembra privolali púchovských hasičov k požiaru osobného motorového vozidla v obci Lazy pod Makytou v smere k lyžiarskemu stredisku Kohútka. Púchovskí hasiči požiar uhasili, vozidlo odtiahli mimo cestu a vozovku sprejazdnili.

O dva dni neskôr zasahovali hasiči z hasičskej stanice v Púchove pri dopravnej nehode dvoch osobných motorových vozidiel v obci Dohňany. Púchovskí hasiči poskytli predlekársku prvú pomoc zraneným osobám, automobily zabezpečili proti požiaru a uniknuté prevádzkové kvapaliny zasypali absorpčnou látkou. Do sprejazdnenia oboch jazdných pruhov riadili príslušníci Hasičského a záchranného zboru dopravu. Po zdokumentovaní dopravnej nehody odtiahli púchovskí hasiči havarované vozidlá a očistili vozovku.

Zdroj: MsP Púchov, KR HaZZ Trenčín, HS Púchov