Zásahová činnosť HS Púchov od 5.10. do 22.10.2019

74

Dňa 5.10. 2019 jednotka Hasičskej stanice Púchov zasahovala pri dvoch technických zásahoch – odstraňovanie spadnutých stromov v obciach Belušské Slatiny, Dolná Breznica a pri jednej dopravnej nehode na D1. Išlo o dopravnú nehodu dvoch osobných automobilov. Pri nehode boli ľahšie zranené dve osoby. Dňa 7.10. 2019 jednotka zasahovala pri dopravnej nehode dvoch osobných automobilov s lesnou zverou v obci Lúky. Pri nehode nedošlo k zraneniu osôb. Dňa 9.10. 2019 jednotka zasahovala pri požiari kontajneru na odpad v Púchove a pri dopravnej nehode jedného osobného automobilu na D1. Pri nehode nedošlo k zraneniu osôb. Dňa 13.10. 2019 jednotka bola vyslaná na technický zásah – išlo o jednu osobu, ktorá zostala zaseknutá vo výťahu medzi podlažiami. Po prieskume sa dostavil pracovník výťahovej služby a spustil výťah o podlažie nižšie, kde mohla osoba opustiť výťah.

Dňa 14.10. 2019 bola jednotka Hasičskej stanice Púchov vyslaná k dopravnej nehode osobného automobilu a cyklistu. Po príchode zranenej osobe poskytli predlekársku pomoc a odovzdali do rúk ZZS. V ten istý deň bola jednotka vyslaná na technický zásah otváranie bytu, v ktorom spadla pani a nedokázala sa postaviť. Po otvorení bytu postihnutej pani poskytli pomoc. Ďalej jednotka zasahovala pri dopravnej nehode osobného vozidla, ktorému vytekali prevádzkové kvapaliny. Tie zasypali a odstránili z vozovky. Dňa 17.10. 2019 a 19.10.2019 bola jednotka vyslaná k požiarom skrytých ohnísk po spaľovaní haluziny na Lachovci.

Dňa 22. októbra, krátko po šiestej hodine podvečer bol ohlásený požiar pracovného stroja, v areáli súkromnej spoločnosti na Staničnej ulici v obci Beluša, v okrese Púchov. Na zásah boli vyslaní traja príslušníci Hasičského a záchranného zboru z Púchova s dvomi zásahovými vozidlami. Po príchode hasičov na ohlásené miesto bolo zistené, že požiar pracovného stroja – nakladača je v pokročilej fáze horenia, pričom na mieste udalosti sa nachádzali členovia DHZO Beluša – Hloža, ktorí zahájili hasebné práce. Profesionálni hasiči zasahujúci v dýchacích prístrojoch v spolupráci s členmi DHZO nasadili za účelom likvidácie požiaru a ochladzovania druhého, vedľa stojaceho pracovného stroja, dva hasebné prúdy. Následne prostredníctvom termovíznej kamery postihnuté vozidlo skontrolovali a odovzdali majiteľovi. Príčina vzniku požiaru je v štádiu zisťovania.

Zdroj: HS Púchov, policiasr.eu