Zimná príprava futbalistov MŠK Púchov vrcholí

409

Púchovskí futbalisti mali na programe „anglický týždeň“ s dvomi prípravnými zápasmi v rozmedzí štyroch dní. Opäť sa zrodili tesné výsledky, keď Púchov tesne podľahol žilinskej rezerve a potom remizoval na Morave vo Frýdku-Místku.

MŠK Žilina „B“ – MŠK Púchov 2:1 (1:1)

Góly: 44. Gorelčík, 78. Krela – 22. Gajdošík

Zostava MŠK Púchov: Strelčík – Paliesek (65. Rosina), Brezničan, Bartoš, Vanák – Kopiš – Zuziak (65. Rypák), Gamboš, Svorada (65. Mynář), Pilát (65. Rajník) – Gajdošík (46. Pastorek)

Púchovčania začali proti účastníkovi druhej najvyššej súťaže dobre a v 22. minúte viedli, keď Gamboš vysunul dlhou prihrávkou za obranu Gajdošíka, ktorý preloboval brankára – 0:1. Domáci vyrovnali tesne pred prestávkou, po skrumáži v pokutovom území loptu snáď na tretí pokus pretlačil do siete Gorelčík – 1:1. Rozhodnutie herne vyrovnaného stretnutia priniesla 78. minúta, kedy si Krela postavil loptu na priamy kop z 20 metrov a trafil do šibenice – 2:1.

MFK Frýdek-Místek – MŠK Púchov 2:2 (2:1)

Góly: 6. Ujlaky, 33. Ižvolt – 15. Pilát, 51. Gamboš

Zostava: Letko – Paliesek (60. Rosina), Brezničan, Riška, Vanák – Kopiš – Zuziak (70. Rajník), Gamboš, Svorada, Pilát (70. Mynář) – Bartoš (70. Pastorek)

Lepší úvod mal český druholigista, ktorého poslal do vedenia už v 6. minúte po rýchlej akcii Ujlaky – 1:0. Odpoveď na seba nenechala dlho čakať, Pilát predviedol na konci prvej štvrťhodiny pekný individuálny prienik a zakončil krížnou strelou – 1:1. Domáci so slovenským trénerom M. Radványim opäť viedli tesne po polhodine hry, kedy zmätok v púchovskej šestnástke využil Ižvolt – 2:1. Púchovčania vyrovnali na začiatku druhého dejstva po spolupráci dua Svorada – Gamboš, ktorú zakončil druhý menovaný gólovou strelou spoza šestnástky – 2:2.

Stále platí, že v zostave MŠK Púchov nastupuje v príprave Marek Zuziak, patriaci medzi možné posily pre jarnú časť. Jeho príchod však nie je definitívne potvrdený. Prvý súťažný zápas je na programe 5. marca, Púchovčania doma privítajú Lednické Rovne.