Župné odborné školy medzi najlepšími na Slovensku

247

Rebríček kvality slovenských stredných škôl za uplynulý školský rok vydal Inštitút pre ekonomické a sociálne reformy (INEKO). Spomedzi odborných škôl sa na jeho popredných miestach už dlhodobo pohybuje Obchodná akadémia Milana Hodžu v Trenčíne, v druhej pätici sa umiestnila trenčianska zdravotnícka škola.

Stredné školy na Slovensku hodnotí INEKO podľa viacerých kritérií, medzi ktorými nechýbali napríklad výsledky maturít, uplatnenie absolventov škôl, rezultáty z inšpekcie či iné ukazovatele. Na základe tejto skupiny podmienok sa v prvej desiatke najlepších stredných odborných škôl na Slovensku umiestnili hneď dve z prestížnych vzdelávacích inštitúcií, ktorých zriaďovateľom je Trenčiansky samosprávny kraj (TSK). Obchodná akadémia Milana Hodžu v Trenčíne získala v celkovom hodnotení  8 bodov, čím jej len o jedinú desatinu ušlo tretie miesto. Opäť si tak vyslúžila titul najlepšej strednej školy z Trenčianskeho kraja.

Stredná zdravotnícka škola Celestíny Šimurkovej v Trenčíne obsadila vynikajúce šieste miesto v celoslovenskom rebríčku so zhodným počtom bodov ako škola na piatom mieste. Zároveň ide podľa bodovania o druhú najlepšiu školu v Trenčianskom kraji. Za ňou nasleduje trenčianske Gymnázium Ľudovíta Štúra, Gymnázium Myjava a päticu najkvalitnejších škôl v kraji uzatvára Obchodná akadémia v Považskej Bystrici. Zriaďovateľom týchto škôl je rovnako TSK.

Zdroj: TSK