Polícia hlási

195

Zatúlaný pes za 30
Mestskí policajti preverovali telefonické oznámenie, podľa ktorého sa v Kolónke pohybuje túlavý pes väčšieho vzrastu. Hliadka v spolupráci s poľovnou strážou odchytila írskeho setra väčšieho vzrastu. Mestskí policajti následne zistili majiteľa psa. Za voľný pohyb psa a porušenie všeobecne záväzného nariadenia mesta ho potrestali 30-eurovou pokutou.

Vtipkár zaplatil pokutu
Na základe oznámenia od občana mesta Púchov, že pri križovatke na Ulici Komenského bola pneumatikou zakrytá dopravná značka prechod pre chodcov. Hliadka po príchode na miesto zložila pneumatiku z dopravnej značky, pričom k poškodeniu značky nedošlo. Následne bol vďaka kamerovému systému zistený páchateľ priestupku, ktorým bol mladík zo Zbory. Mestskí policajti vyriešili priestupok desaťeurovou pokutou.

Prváčky nevedia kam patrí ohorok
Porušenie všeobecne záväzného nariadenia mesta Púchov v podobe znečisťovania verej- ného priestranstva nedopalkom z cigarety riešia mestskí policajti. Trojica dievčat, žiačok prvého ročníka odbornej školy, sa ho dopustili podvečer na Štefánikovej ulici v Púchove. Všetky tri priestupky sú v riešení.

Ponúkol alkohol mladistvému
Tridsaťeurovou pokutou potrestali púchovskí mestskí policajti muža z Považskej Bystrice, ktorý spáchal priestupok na úseku ochrany pred alkoholizmom a inými toxikomániami. Umožnil mladistvému požívať alkoholické nápoje a rovnako mu poskytol cigarety. Priestupca kúpil dve pollitrové fľaše borovičky a jednu sedemdecovú fľašu vodky a umožnil mladistvému požívať alkohol. Hliadka mladíkovi v dychu namerala 0,69 promile alkoholu. Mladíka si po výzve mestských policajtov prevzal otec. Keďže muž, ktorý kúpil alkohol, nemal pri sebe peniaze, mestskí policajti mu vypísali blok na pokutu nezaplatenú na mieste.

Kužele pri paneláku
Hliadka mestskej polície preverovala telefonické oznámenie, podľa ktorého sú pri paneláku na Mojmírovej ulici rozmiestnené kužele, ktoré tam svojvoľne umiestnil občan Púchova. Hliadka MsP po príchode na miesto daný úsek fotograficky zadokumentovala a k veci vypočula občana, ktorý poprel, že by on uvedené kužele poumiestňoval vedľa paneláku. Uviedol, že kužele mal rozmiestniť domový dôverník už od piatka 6. marca. Nakoľko sa doma nenachádzal a tel. kontakt na menovaného nebol zistený, nemohol byť k veci vypočutý. Prípad je v riešení.

Polícia po troch rokoch objasnila vraždu
Policajti odboru kriminálnej polície Krajského riaditeľstva Policajného zboru v Trenčíne vykonali rozsiahle vyšetrovanie a operatívne objasňovanie skutku, ktoré viedlo k úspešnému vypátraniu páchateľa vraždy spred viac ako troch rokov. Vyšetrovateľ vzniesol obvinenie 34-ročnému mužovi z okresu Púchov pre obzvlášť závažný zločin vraždy. Obvinený muž mal ešte v júni 2016 fyzicky napadnúť 69-ročnú ženu v jej dome v okrese Púchov. Dôvodom jeho konania bolo, že žena obvinenému odmietla požičať 20 eur s tým, že bude vykrikovať aj vonku, že muž nemá peniaze, načo mal obvinený ženu fyzicky napadnúť, pričom ju mal usmrtiť zahrdúsením. Vyšetrovateľ podal podnet na návrh na vzatie obvineného do väzby.

Vodič z okresu Púchov jazdil pod vplyvom drog

Dopravní policajti z Považskej Bystrice vzniesli obvinenie pre prečin ohrozovania pod vplyvom návykovej látky voči 28-ročnému mužovi z okresu Púchov. Obvinený vodič mal jazdiť na aute značky Škoda po ceste I/61 v obci Beluša, okres Púchov, pričom bol zastavený a kontrolovaný policajnou hliadkou Obvodného oddelenia Púchov. Pri kontrole sa vodič podrobil dychovej skúške s negatívnym výsledkom. Vzhľadom na to, že vodič mal javiť známky požitia omamných látok, bol vyzvaný k lekárskemu vyšetreniu. Vodič s lekárskym vyšetrením súhlasil. Podľa výsledkov lekárskeho vyšetrenia bolo zistené, že jazdil pod vplyvom metamfetamínu. Obvinenému vodičovi hrozí trest odňatia slobody až na jeden rok.

Zdroj: MsP Púchov, KR PZ Trenčín