Polícia informuje

105

Za rok pribudlo v okrese 471 áut

Okresný dopravný inšpektorát evidoval k 31. decembru 2021 v Púchovskom okrese 19.466 osobných motorových vozidiel. Medziročne ich počet v okrese Púchov stúpol o 471. Vyplýva to zo štatistík evidencie vozidiel Prezídia Policajného zboru. Dopravné inšpektoráty evidovali ku koncu minulého roka v Trenčianskom samosprávnom kraji 260.792. Ich počet stúpol medziročne o 5078. Najviac osobných motorových vozidiel evidovali v okrese Prievidza (58.237), najmenej (12.011) v Myjavskom okrese. V evidencii dopravných inšpektorátov bolo ku koncu minulého roka na Slovensku 2.493.183 osobných motorových vozidiel. Medziročne ich počet stúpol o 53.197. Najviac osobných automobilov bolo v evidencii v Bratislavskom samosprávnom kraji (451.455), najmenej v Trenčianskom samosprávnom kraji.

Ukrajinec si zavaril

Polícia vzniesla obvinenie 33-ročnému mužovi z Ukrajiny pre prečin ohrozenia pod vplyvom návykovej látky. Obvinený muž mal v nočných hodinách viesť osobné motorové vozidlo od mesta Púchov smerom na obec Beluša. Následne z cesty pre motorové vozidlá mal odbočiť na poľnú cestu, čo si všimla policajná hliadka Obvodného oddelenia PZ Púchov. Tá vodiča zastavila a podrobila dychovej skúške, ktorá skončila s výsledkom 1,48 promile. Pri opakovanej dychovej skúške mu namerali 1,50 promile. Obvinený bol umiestnený v cele policajného zaistenia. V prípade preukázania viny mu hrozí za tento skutok trest odňatia slobody až na jeden rok.

Rozbil monitor…

Poverený policajt Obvodného oddelenia Policajného zboru v Púchove vzniesol obvinenie 35 ročnému mužovi z Púchova za prečin poškodzovania cudzej veci. Muž mal vojsť vo večerných hodinách v meste Púchov do herne a po zaregistrovaní sa mal presunúť k výhernému terminálu videohry. Približne po pol hodine po tom, ako nič nevyhrával, mal udrieť do monitora uvedeného terminálu a z herne odísť. Svojím konaním mal spôsobiť škodu vo výške 782,50 eura. Obvinený muž bol v minulosti už 11-krát súdne trestaný. V prípade preukázania viny mu hrozí trest odňatia slobody až na jeden rok.

Hľadaný Srb ukradol vo vlaku snowboardové topánky, chytili ho na stanici v Púchove

Hliadka oddelenia železničnej polície Trenčín bola vyslaná na preverenie oznámenia na Železničnú stanicu Považská Bystrica, odkiaľ telefonovalo poškodené 18-ročné dievča. To oznámilo, že jej mal byť vo vlaku na trase Trenčín – Považská Bystrica, odcudzený jeden pár. Tieto si nechala bez dozoru v jednom z vozňov, pričom pri nej sedel neznámy muž, ktorého železničnej polícii podrobne popísala. Hliadka železničnej polície sa presunula do železničnej stanice Púchov, kde bol na II. nástupišti kontrolovaný neznámy muž, ktorý zodpovedal popisu poškodenej. Ten nemal pri sebe žiadne doklady. Vzhľadom k tomu, že nebolo možné tohto muža na mieste stotožniť, bol v zmysle zákona predvedený na Oddelenie železničnej polície Púchov, kde bolo zistené, že ide o 37-ročnému muža srbskej národnosti. Tento muž mal pri sebe snowbordové topánky, pričom uviedol, že si ich malo zabudnúť vo vlaku nejaké dievča. Tieto topánky mal zobrať v úmysle si ich ponechať. Za toto konanie bola mužovi uložená bloková pokuta. Navyše však bolo políciou zistené, že po tomto mužovi je vyhlásené Schengenské pátranie z dôvodu odopretia vstupu alebo pobytu v schengenskom priestore občanom tretích krajín. 37 ročného muža zo Srbska si teda prevzali príslušníci Úradu hraničnej a cudzineckej polície v Banskej Bystrici. Polícia upozorňuje cestujúcich vo vlakoch, aby si dávali pozor na svoje veci a nenechávali ich bez dozoru. Peňaženku, osobné doklady, mobilný telefón, ale aj všetky cenné veci majte vždy pri sebe. Nikdy ich nenechávajte bez dozoru. Podľa možnosti využívajte ochrany svojich vecí – uzávery, zipsy, viacnásobné istenie a podobne. Dávajte si pozor aj na tých, ktorí sa s Vami z ničoho nič začnú rozprávať, hoci aj o cestovaní. Možno sa len snažia odpútať vašu pozornosť. Pozor si dávajte aj na komunikáciu z okna vlaku na staniciach. Priestor za sebou v tej chvíli nemáte pod kontrolou. Nebezpečné môže byť aj cestovanie v noci, vtedy ak sa to dá, je lepšie, keď necestujete vo vlaku sám. Odporúčame tiež vyhnúť sa alkoholu, otupuje pozornosť a láka zlodejov.

V decembri hasičov v Trenčianskom kraji zamestnali najmä technické zásahy

V priebehu mesiaca december 2021 uskutočnili príslušníci Hasičského a záchranného zboru v Trenčianskom kraji celkom 233 výjazdov. Z tohto počtu bolo najviac – 89, technických zásahov. Nasledovalo 56 výjazdov k dopravným nehodám, 52 zásahov pri požiaroch a 12 ekologických zásahov. Okrem toho hasiči v priebehu uplynulého mesiaca vykonali 20 požiarno-previerkových cvičení a 4 výjazdy k udalostiam, pri ktorých napokon zasahovať nemuseli. Priame škody v dôsledku týchto udalostí boli za mesiac december vyčíslené na 70.600 eur. Uchránené hodnoty v dôsledku zásahovej činnosti príslušníkov Hasičského a záchranného zboru v Trenčianskom kraji predstavovali v sledovanom období hodnotu viac ako 660.000 eur.

KR PZ Trenčín, KR HaZZ Trenčín