Polícia informuje

229
Ilustračné foto: KR HaZZ Trenčín

Zatočila sa jej hlava
Hliadka mestskej polície našla na chodníku pri cintoríne ležať staršiu ženu. Mestskí policajti zistili, že ide o 72-ročnú ženu z Púchova. Bola pri vedomí, s hliadkou komunikovala, nepociťovala žiadnu bolesť, neutrpela ani žiadne zranenie. Mestských policajtov informovala, že sa jej zatočila hlava a spadla na zem. Hliadka pomohla žene sadnúť si na lavičku a okoloidúca žena privolala zdravotných záchranárov, ktorí si ženu prevzali do starostlivosti.

Poškodil osvetlenie
Na oddelenie mestskej polície prišiel muž z Brezovej pod Bradlom, ktorý informoval, že na pozemku súkromnej spoločnosti poškodil vo večerných hodinách so svojim motorovým vozidlom osvetlenie. Keďže nebolo preukázané úmyselné poškodenie majetku, nešlo o priestupok. Mestskí policajti mužovi odporučili, aby sa obrátil na vedúceho predajne a s ním situáciu vyriešil. Hliadka vyhotovila z miesta fotodokumentáciu.

Parkoval na mieste pre zdravotne postihnutých
Hliadka mestskej polície preverovala telefonické oznámenie, podľa ktorého na parkovisku pred jedným z púchovských supermarketov parkuje na mieste vyhradenom pre zdravotne postihnutých osobné motorové vozidla, ktoré nemá preukaz ZŤP. Po chvíli sa k vozidlu dostavil jeho majiteľ, mestskí policajti ho informovali o spáchaní priestupku a uložili mu blokovú pokutu vo výške desať eur.

Zatúlaný pes
Hliadka mestskej polície zasahovala na Ulici 1. mája, kde oznamovateľ našiel psa menšieho vzrastu. Pes bol bez čipu a nemal obojok. Hliadka psa previezla do koterca v Podniku technických služieb mesta Púchov. Popoludní psa odovzdali majiteľke, porušenie všeobecne záväzného nariadenia mesta Púchov potrestali mestskí policajti blokovou pokutou vo výške desať eur.

Zaspal pred predajňou
Na oddelenie mestskej polície prijali oznámenie, podľa ktorého pred obchodným domom Lachovec spí pred predajňou neznámy muž. Hliadka na mieste našla muža z Púchova, ktorý mal ranu na čele a kolene. Ošetrenie odmietol. Mestskí policajti vyriešili priestupok napomenutím, muža z miesta vykázali. Ten z priestoru odišiel po vlastných.

Dopravná nehodovosť na slovenských i krajských cestách alarmujúco rastie
Na cestách Trenčianskeho samosprávneho kraja sa stalo v 15. kalendárnom týždni 17 dopravných nehôd. Zomrel pri nich jeden človek, dve osoby utrpeli ťažké zranenia. Od začiatku tohto roka sa na cestách Trenčianskeho kraja stalo 284 dopravných nehôd, čo je o 52 viac, ako v rovnakom období minulého roku. Pri dopravných nehodách v kraji zomrelo tento rok už desať ľudí, čo je v porovnaní s rovnakým obdobím minulého roka o sedem viac. Počet obetí na cestách Trenčianskeho kraja stúpol tento rok o 233 percent. Podobne alarmujúca je situácia v dopravnej nehodovosti a v rámci celého Slovenska. Na slovenských cestách sa od začiatku roka stalo už 3499 dopravných nehôd, čo je o hrozivých 795 viac, ako v rovnakom období minulého roka. Pri dopravných nehodách na slovenských cestách prišlo tento rok o život už 73 ľudí, čo je o 30 viac, ako v rovnakom období roku 2021. Počet obetí dopravných nehôd stúpol na slovenských cestách medziročne o 70 percent. Ťažké zranenia utrpelo tento rok pri dopravných nehodách 177 osôb (medziročný nárast o 35). Najviac obetí si tento rok vyžiadali cesty Košického kraja, kde pri dopravných nehodách zomrelo tento rok 15 ľudí. Najmenej obetí – štyri, majú tento rok cesty Banskobystrického samosprávneho kraja.

MsP Púchov, KR PZ SR Trenčín