Polícia informuje

206

Pomohli invalidovi
Hliadka mestskej polície zasahovala na základe telefonického oznámenia v byte na piatom poschodí na Mudroňovej ulici. Žena privolala pomoc k susedovi, ktorý spadol z invalidného vozíka a nevedel sa zdvihnúť. Hliadka na mieste našla ležať muža na chrbte v chodbe bytu. Nemal žiadne viditeľné zranenia ani nežiadal o privolanie zdravotných záchranárov. Hliadka mestskej polície muža zdvihla a premiestnila na posteľ.

Nevrátili sa z prechádzky
Na oddelenie mestskej polície prijali telefonické oznámenie z domova dôchodcov Chmelinec, podľa ktorého sa z prechádzky nevrátili dve osoby. Obe mali prechodné bydlisko v obci Mestečko, prípad preto mestskí policajti nahlásili starostovi obce s tým, že v prípade výskytu hľadaného muža a ženy v obci je potrebné kontaktovať púchovskú mestskú políciu. Asi hodinu a pol po oznámení zistila hliadka mestskej polície pohyb hľadaných dôchodcov na Moyzesovej ulici. Hliadka im vysvetlila, aby sa dostavili do penziónu, keďže sú povinní dodržiavať interné nariadenia.

Zranená divá kačica
Na oddelenie mestskej polície priniesla v podvečerných hodinách žena z Púchova zranenú divú kačicu. Mestskí policajti umiestnili kačicu do prenosnej prepravky a prípad oznámili ornitológovi zo správy Chránenej krajinnej oblasti Strážovské vrchy, ktorý si zranenú kačicu prevzal asi hodinu po oznámení.

Ošetrenie odmietol
Hliadka mestskej polície zasahovala na základe telefonického oznámenia na Komenského ulici, kde mal pri bytovke ležať opitý muž, s ktorým žena nedokázala pohnúť. Hliadka našla na chodníku váľať sa a spať muža. Po jeho prebudení zistili mestskí policajti mužovu totožnosť. Mal na sebe niekoľko malých odrenín, ošetrenie od zdravotníkov odmietol. Muža následne hliadka odprevadila do miesta trvalého bydliska, kde si ho prevzala manželka.

MsP Púchov