Polícia informuje

823

Zrazená laň
Na oddelenie mestskej polície prijali telefonické oznámenie, podľa ktorého ležala v priekope na ceste z Viesky-Bezdedova do Púchova zrazená laň. Hliadka kontaktovala predsedu poľovného združenia, ktorý zabezpečil odstránenie zvieraťa.

Zhorené párky
Dymenie z bytu na Dvoroch nahlásili na oddelenie mestskej polície. Hliadka sa po opätovnom búchaní na dvere bytu na piatom poschodí dostala do bytu, ktorý bol celý zadymený. Majiteľ bytu informoval, že si varil párky a zaspal. Na miesto prišli aj príslušníci HaZZ, ktorí byt odvetrali. Prípad prevzali hasiči a štátna polícia.

Spadnutý strom
Na oddelenie mestskej polície prijali telefonické oznámenie, podľa ktorého v Púchove smerom na Kocku spadol na cestu strom. Mestskí policajti požiadali o súčinnosť Hasičský a záchranný zbor. Hasiči následne strom rozpílili a odstránili.

Neustrážil labradora
Hliadka MsP odchytila na základe telefonického oznámenia vo Vieske-Bezdedove labradora pieskovej farby. Umiestnili ho do koterca v PTMS. Následne zistili majiteľa a psa vrátili. Majiteľovi uložili blokovú pokutu.

Hasičský a záchranný zbor
V priebehu mesiaca jún 2022 uskutočnili príslušníci Hasičského a záchranného zboru v Trenčianskom kraji celkom 273 výjazdov. Z tohto počtu bolo najviac – 101 technických zásahov. Nasledovalo 71 výjazdov k dopravným nehodám, 68 zásahov pri požiaroch a 20 ekologických zásahov. Okrem toho hasiči v priebehu uplynulého mesiaca vykonali 12 požiarno-previerkových cvičení a 1 výjazd k udalosti, pri ktorej napokon zasahovať nemuseli.
Priame škody v dôsledku týchto udalostí boli za mesiac jún vyčíslené na 653.000 eur. Uchránené hodnoty v dôsledku zásahovej činnosti príslušníkov Hasičského a záchranného zboru v Trenčianskom kraji predstavovali v sledovanom období hodnotu viac ako 2.841.000 eur.

MsP Púchov, KR HaZZ Trenčín