Polícia informuje

576

Nezmestil sa do kože…
Hliadku mestskej polície privolali krátko po tretej nadránom na Nábrežie slobody, kde sa podľa telefonického oznámenia mali biť dvaja muži. Po príchode hliadky sa už nikto nebil, na mieste bolo šesť osôb, ktoré sa rozdelili na dve skupiny a z miesta odchádzali. Jeden z mladíkov začal následne hlasno vykrikovať, neprestal ani po výzve mestských policajtov, aby upustil od protiprávneho konania a odišiel domov. Mladík sa presunul ku katolíckej škole a aj naďalej vykrikoval. Hliadka ho vyzvala, aby prestal rušiť nočný pokoj. Muž na výzvy nereagoval, a tak ho mestskí policajti vyzvali, aby predložil doklad totožnosti. Mladík odmietol a snažil sa od policajného vozidla ujsť. Mestskí policajti proti nemu použili donucovacie prostriedky a umiestnili ho do policajného vozidla. V automobile už prestal klásť odpor, hliadka ho bez použitia pút predviedla na oddelenie mestskej polície. Po zistení totožnosti mu mestskí policajti namerali v dychu 1,98 promile alkoholu. Na otázku, či pri použití donucovacích prostriedkov utrpel nejaké zranenie uviedol, že neutrpel žiadne zranenie a nežiada lekárske ošetrenie. Mužovi uložili mestskí policajti blokovú pokutu vo výške 30 eur a o 4,20 hodine ho z oddelenia prepustili.

Oheň stihol zadusiť…
Hliadka mestskej polície preverovala telefonické oznámenie, podľa ktorého v Nosiciach pri odbočke na novú cestu pália bezdomovci igelity. Hliadka po príchode oheň nenašla. Na mieste bol bezdomovec, ktorý tam býva
v chatrči. Ten po spozorovaní prichádzajúcej hliadky oheň pravdepodobne zadusil a ohnisko zasypal. Mestských policajtov informoval, že pred chvíľou spálil len trochu lístia. Hliadka ho upozornila na zákaz spaľovania a na množiace sa sťažnosti na jeho konanie.

MsP Púchov