Polícia informuje

207
Mladík, ktorý v Púchove narazil s motocyklom do plota, sa bude liečiť možno aj pol roka. FOTO: KR PZ Trenčín

V nedeľu sa nerobí…
Hliadka mestskej polície preverovala v nedeľu telefonické oznámenie, podľa ktorého sa na Ulici kpt. Jaroša vykonávajú stavebné práce, počas ktorých dochádza k zvýšenej prašnosti. Hliadka na mieste našla štyroch pracovníkov, ktorí ručne osekávali omietku v dôsledku čoho dochádzalo k zvýšenej prašnosti. Keďže vedúci partie nepreukázal povolenie na stavebné práce počas nedele a sviatkov, práce na pokyn mestských policajtov ukončili a všetci pracovníci z miesta odišli.

Pokuta za rušenie nočného pokoja
Krátko po polnoci prijali na oddelenie mestskej polície telefonické oznámenie o rušení nočného pokoja. Hliadka po príchode na miesto zistila, že na piatom poschodí bytového domu sa koná oslava, ktorej súčasťou bola hudba a hlasný spev. Mestskí policajti zistili majiteľa bytu, ktorý svojim konaním spáchal priestupok proti všeobecne záväznému nariadeniu mesta. Hliadka priestupok vyriešila 30-eurovou pokutou.

Návštevu si „uctil“
Hliadka mestskej polície preverovala telefonické oznámenie, podľa ktorého v byte na Ulici obrancov mieru napádal muž ženu, ktorá ležala na balkóne a plakala. Mestskí policajti zistili, že na štvrtom poschodí bytového domu došlo ku vzájomnej potýčke medzi nájomcom bytu a jeho priateľkou, ktorá bola u neho na návšteve. Žena po podaní vysvetlenia z bytu odišla, prípad prevzalo Obvodné oddelenie Policajného zboru v Púchove.

Zatúlaný pes
Púchovskí mestskí policajti preverovali telefonické oznámenie, podľa ktorého po Ulici I. Krasku behá pes bez vôdzky. Hliadka na mieste našla kríženca čiernej farby stredného vzrastu. Pes mal obojok a bol začipovaný. Hliadka psa, ktorý nemal žiadne viditeľné poranenia, previezla do koterca v Podniku technických služieb mesta Púchov. Priestupok proti všeobecne záväznému nariadeniu mesta Púchov je v riešení.

Mladý motocyklista bez oprávnenia na motocykel jazdil pod vplyvom alkoholu
Považskobystrickí dopravní policajti dokumentovali dopravnú nehodu mladého, iba 19-ročného motocyklistu, ku ktorej došlo v Púchove a pri ktorej sa ťažko zranil motocyklista. Podľa doterajších zistení mladý motocyklista na motocykli Kawasaki pri prejazde trojramennou križovatkou v dôsledku neprispôsobenia rýchlosti jazdy svojim schopnostiam prešiel do protismeru. V protismere odbočil na miestnu komunikáciu a narazil do oplotenia rodinného domu. Motocyklista utrpel zranenia s dobou liečenia štyri až šesť mesiacov. Na motocykli vznikla škoda asi 3500 € a na oplotení rodinného domu vznikla škoda asi 500 €. Mladý motocyklista riadil motocykel aj napriek tomu, že nemal naň príslušné vodičské oprávnenie a vodičský preukaz mal necelý rok. Nakoľko vzhľadom k vážnym zraneniam mladý vodič nebol podrobený dychovej skúške na mieste, bola mu v nemocnici odobratá krv na zistenie, či pred jazdou požil alkoholické nápoje alebo iné omamné látky. Podľa výsledkov zo súdno-lekárskeho a patologicko-anatomického ústavu, kde robili rozbor krvi, mladý vodič jazdil s 1,61 promile alkoholu v dychu. Polícia začala trestné stíhanie vo veci prečinu ohrozenia pod vplyvom návykovej látky. Príčina, miera zavinenia a okolnosti dopravnej nehody sú v štádiu vyšetrovania.

MsP Púchov, KR PZ Trenčín