Polícia informuje

293

Podpaľači stihli ujsť

Pri kontrole lesa v hornej časti záhradkárskej osady nad bývalými mliekarňami zistila hliadka mestskej polície horenie viacerých skládok porezaného dreva. Skládky horeli v miestach výrubu stromov na svahu smerom k Púchovu. Pri pešej obhliadke miesta hliadka zbadala dvoch neznámych mužov, ktorí zrejme zapálili skládky. Keď títo uvideli hliadku, utiekli z miesta. Hliadka preverila celý priestor rúbaniska, kde zistila niekoľko lokálne horiacich skládok dreva, dve boli v priamom susedstve s bukovým lesom. Horenie skládok dreva oznámili na dispečing HaZZ a taktiež stálej službe OO PZ SR, vzhľadom na podozrenie zo spáchania trestného činu prišla na miesto zásahová jednotka HaZZ Púchov a začala pomocou špeciálnej techniky hasiť zle prístupné lokálne požiariská. Na miesto sa dostavila hliadka OO PZ SR Púchov a oznámila, že vo veci nelegálneho výrubu stromov koná vyšetrovateľ.

Olízali postrek proti plošticiam

Na oddelenie mestskej polície prijali telefonické oznámenie, podľa ktorého neznámy páchateľ rozmiestňuje v Horných Kočkovciach otravu, následkom čoho uhynulo už niekoľko psov. Hliadka na mieste zistila, že neuhynul ani jeden pes. Veterinár informoval, že psi zrejme olízali postrek proti plošticiam, ktorý aplikovali pred týždňom. Neuhynul žiadny pes, mali len „hnačkové“ problémy a je nepravdepodobné, že by chcel psov niekto otráviť.

Behal po streche garáží

Krátko pred 21.00 hodinou zistila hliadka mestskej polície, že po strechách garáží za rímskokatolíckym kostolom behá niekoľko osôb. Mestskí policajti chytili chlapca z Púchova, zadržali ho a odovzdali otcovi s tým, že ho upozornili na možnosť zranenia pri páde zo strechy.

Ušiel za alkoholom?

Na oddelenie mestskej polície prijali telefonické oznámenie pracovníčky centra sociálnych služieb Kolonka, že im chýba v zariadení chovanec zbavený svojprávnosti, diabetik s hmotnosťou asi 150 kg, vysoký 180 cm. Zariadenie opustil asi po 17.00 hodine, pričom bolo na ňom vidieť, že bol pod vplyvom alkoholu. Mestskí policajti žene vysvetlili, že v takomto prípade by mala volať štátnu políciu, kde má nahlásiť nezvestnosť chovanca. Taktiež bola poučená, aby danú vec oznámila svojej nadriadenej. Hliadka následne preverila pohostinstvá na Spojovej ulici a na Ul. T.Vansovej, pizzeriu na Továrenskej ulici ako aj železničnú stanicu Púchov bez kladného výsledku.

Mladík z Liptova vošiel na privádzači do protismeru

Dvadsaťročný mladík z Liptova vošiel na privádzači do protismeru a narazil do Belušanky v automobile Paugeot. Žena utrpela zranenie, privádzač museli uzatvoriť. Foto: KR PZ Trenčín Na diaľničnom privádzači v Považskej Bystrici došlo k dopravnej nehode troch vozidiel. Dvadsaťročný vodič z okresu Liptovský Mikuláš na vozidle Seat Alhambra z doposiaľ nezistených príčin prešiel do protismeru, kde v tom čase jazdila 55-ročná vodička z Beluše na vozidle Peugeot 307. Do jej vozidla následne narazilo vozidlo BMW, ktoré jazdilo za ňou a riadila ho 34-ročná vodička z Nemšovej a nestihla už zrážke zabrániť. Pri dopravnej nehode sa zranila vodička Peugeotu. Dychová skúška u všetkých zúčastnených vodičov bola negatívna. Doprava bola počas dokumentovania dopravnej nehody obmedzená a diaľničný privádzač bol sčasti neprejazdný. Upozorňujeme vodičov, aby sledovali situáciu v cestnej premávke a dopravné značenie. Malá chvíľa nepozornosti totiž nemusí vždy skončiť len s pokrčenými plechmi, ale aj stratou ľudského života.  

Zdroj: MsP Púchov, KR PZ Trenčín