Polícia informuje

303

V dychu mal vodič viac ako jedno promile alkoholu
Považskobystrickí dopravní policajti kontrolovali v obci Lúky 56-ročného vodiča Peugeotu, ktorý jazdil po parkovisku a pri parkovaní takmer narazil do iného vozidla. Vodiča podrobili dychovej skúške s výsledkom merania 0,49 mg/l, čo predstavuje 1,02 promile alkoholu. Vodič policajtom uviedol, že ide do práce a vyjadril ľútosť, že jazdil v čase, keď bol pod vplyvom alkoholu. Ľútosť však nepomohla. Policajti vodiča po lekárskom vyšetrení umiestnili do policajnej cely. Neminulo ho obvinenie z prečinu ohrozovania pod vplyvom návykovej látky.
Denne apelujeme na vodičov, aby sa správali zodpovedne a nejazdili pod vplyvom alkoholu alebo iných omamných látok. Sankcie za jazdu pod vplyvom alkoholu sú vysoké. Taxík by rozhodne vyšiel lacnejšie. V kontrolách na zisťovanie alkoholu budeme pokračovať naďalej na celom území trenčianskeho kraja.

Dvadsať eur za zatúlaného psa
Na oddelenie mestskej polície prijali telefonické oznámenie o pohybe psa bez dozoru na Gorazdovej ulici. Hliadka na mieste zistila priestupok proti verejnému poriadku – výskyt túlavého psa čiernej farby. Kríženec bol začipovaný, nemal obojok, vôdzku ani viditeľné zranenia. Asi pol hodinu po nájdení psa ho mestskí policajti vydali majiteľovi. Priestupok vyriešili blokovou pokutou vo výške 20 eur.
Zmohol ho alkohol
Mestskí policajti zasahovali na základe telefonického oznámenia na Ulici Janka Kráľa, kde mal pred domom ležať na zemi muž po vplyvom alkoholu. Hliadka mestskej polície zistila na mieste priestupok proti verejnému poriadku, opitého muža z Púchova odprevadili domov. Ešte predtým však za priestupok proti všeobecne záväznému nariadeniu mesta zaplatil blokovú pokutu vo výške 30 eur.

Desať eur za pálenie odpadu
Na oddelenie mestskej polície prijali telefonické oznámenie, podľa ktorého na Novonosickej ulici páli jeden z obyvateľov v záhrade odpad. Hliadka po príchode na miesto zistila, že sa dopustil priestupku – porušeniu všeobecne záväzného nariadenia. Mestskí policajti ho potrestali blokovou pokutou vo výške 10 eur.
V unimobunke bolo všetko OK
Príslušníci púchovskej mestskej polície vykonali kontrolu osôb bez domova v unimobunke pri cintoríne na Komenského ulici. V unimobunke sa nachádzali iba osoby, ktoré boli na zozname, iné osoby tam neboli.

Auto prekážalo pri kopaní
Na oddelenie mestskej polície prijali telefonické oznámenie od pracovníka vodárni, podľa ktorého na Ulici 1. mája v Púchove vykonávajú výkopové práce, pri ktorých im prekážalo osobné motorové vozidlo. Prostredníctvom stálej služby Obvodného oddelenia Policajného zboru preverili policajti majiteľa vozidla, ktorý bol z Dolnej Breznice. Ten ich informoval, že s automobilom je v Púchove jeho manželka, ktorú telefonicky informoval, aby vozidlo preparkovala. Následne mestskí policajti informovali pracovníka vodohospodárskej spoločnosti.

Nenašli ju…
Na oddelenie púchovskej mestskej polície priniesol obyvateľ Púchova detskú žltú peňaženku. Okrem karty Slovenskej autobusovej dopravy Trenčín v peňaženke nebolo nič. Hliadka mestskej polície sa podľa mena a adresy na preukážke pokúsila vyhľadať majiteľku karty. Tá však na uvedenej adrese nebývala.

Zdroj: KR PZ Trenčín, MsP Púchov