Polícia informuje

167

Potreboval lieky
Hliadka mestskej polície zasahovala na základe telefonického oznámenia na Ulici 1. mája, kde mal byť pred bytovkou mladý dezorientovaný muž. Hliadka na mieste našla muža z Púchova, ktorý informoval, že je malátny a potrebuje lieky. Mestskí policajti ho následne previezli na ošetrenie do zdravotníckeho zariadenia.

Dodávka bránila vo výhľade
Púchovskí mestskí policajti preverovali telefonické oznámenie, že na križovatke ulíc Novonosická a Záhradná stojí už niekoľko dní dodávka, ktorá bráni vo výhľade do križovatky. Hliadka po príchode na miesto našla dodávkové vozidlo bielej farby. Mestskí policajti následne zistili majiteľa vozidla, ktorého kontaktovali telefonicky. Majiteľ dodávky informoval, že na mieste vykonávali pokladanie optického kábla a že dodávkové vozidlo je momentálne nepojazdné. Hliadku tiež informoval, že automobil z miesta odstráni maximálne do týždňa.

Kontrolovali dodržiavanie mimoriadnych opatrení
Aj púchovskí mestskí policajti sa zapojili do zvýšenej kontrolnej činnosti a zabezpečovania poriadku a kontrolu dodržiavania opatrení v súvislosti s ochorením COVID-19. Hliadky mestskej polície sa zamerali na kontrolu dodržiavania verejného poriadku a čistoty v meste. Kontrolovali tiež dodržiavanie zákazu vychádzania, dodržiavanie povinnosti mať prekryté dýchacie cesty, zákaz zhromažďovania. Mestskí policajti tiež kontrolovali detské ihriská a športoviská, ktoré sú až do odvolania uzatvorené.

Zatúlal sa…
Hliadka mestskej polície odchytila ráno na Ulici športovcov psa väčšieho vzrastu, kríženca bielej farby. Voľne sa pohybujúci pes nemal vonkajšie zranenia, bol začipovaný. Mestskí policajti psa previezli do koterca v Podniku technických služieb mesta Púchov. Policajti zistili majiteľa psa, ktorému ho po necelých dvoch hodinách od odchytenia vrátili. Za porušenie všeobecne záväzného nariadenia o chove psov zaplatil blokovú pokutu 10 eur.

Boli v prírode
Hliadka mestskej polície preverovala telefonické oznámenie, podľa ktorého bola na jednom z púchovských ihrísk skupinka mladistvých. Hliadka na mieste našla tri maloleté deti, ktoré informovali, že boli na prechádzke v prírode a stretli sa na ihrisku. Deti mali rúška a dodržiavali potrebný odstup. Mestskí policajti ich následne poučili o potrebe dodržiavania mimoriadnych protipandemických opatrení.

Nevládal chodiť…
Hliadku púchovskej mestskej polície privolali na Gorazdovu ulicu, kde sa podľa telefonického oznámenia pred predajňou nábytku váľal po zemi neznámy muž. Mestskí policajti našli na mieste muža evidentne pod vplyvom alkoholu. Alkohol ho zmohol natoľko, že nevládal stáť na nohách. Hliadka ho preto odviezla do miesta bydliska, kde si ho prevzala matka. Muž nemal žiadne viditeľné zranenia, ošetrenie odmietol. Priestupok proti všeobecne záväznému nariadeniu mesta Púchov je v riešení.

Zdroj: MsP Púchov