Polícia informuje

172

„Žúrka“ bezdomovcov…
Hliadka púchovskej mestskej polície zasahovala na základe telefonického oznámenia, podľa ktorého vo vnútrobloku na Štefánikovej ulici boli bezdomovci pod vplyvom alkoholu. Mestskí policajti našli za elektrorozvodňou na Komenského ulici muža z Tvrdošoviec a ženu zo Streženíc, obaja boli evidentne pod silným vplyvom alkoholu. Keďže svojim správaním budili verejné pohoršenie, hliadka ich z miesta vykázala.

Usvedčil ho kamerový systém
Mestskí policajti preverovali na Ulici pod Lachovcom poškodenie zvislej dopravnej značky. Na základe kamerového systému mestskej polície sa zistilo, že okolo 10.30 hodiny vodič motorového vozidla Hyundai Satne Fe s púchovským evidenčným číslom pri cúvaní z parkoviska pri zdravotníckom zariadení Zdravie zachytil zadnou časťou automobilu dopravnú značku, pričom došlo k jej poškodeniu. Prostredníctvom Obvodného oddelenia Policajného zboru v Púchove zistili majiteľa vozidla. Priebeh udalosti a údaje o vozidle nahlásili mestskí policajti na oddelenie dopravy púchovskej radnice za účelom riešenia náhrady škody.

Včielky sa stiahli do úľov
Na oddelenie mestskej polície prijali telefonické oznámenie o výskyte včelieho roja na Ulici pod Lachovcom. Hliadka oznámenie preverila, v čase kontroly už roj na mieste nebol. Podľa oznamovateľky sa presunul do úľov Centra voľného času Púchov pri nemocnici Zdravie.

Hlasná hudba
Krátko pred 21. hodinou prijali na oddelenie mestskej polície sťažnosť občana z Moravskej ulice, že v jednej z kaviarní hrá hlasná hudba, ktorá mala aj počas dňa rušiť obyvateľov bytovky. Mestskí policajti upozornili na sťažnosť službukonajúci personál kaviarne.

Pôjde do útulku
Mestských policajtov privolali na Ulicu športovcov, kde sa mal pohybovať túlavý pes, kríženec čierno-hnedej farby bez obojka s čipovaním. Pes bol bez viditeľných zranení. Hliadka psa odchytila a umiestnila do koterca v Podniku technických služieb mesta Púchov. Mestskí policajti kontaktovali majiteľa psa z Horných Kočkoviec. Ten hliadku informoval, že zo zdravotných dôvodov sa už nedokáže o psa postarať a zabezpečiť ho proti voľnému pohybu po verejných priestranstvách. Hliadka mestskej polície následne kontaktovala útulok Hafkáči v Považskej Bystrici za účelom umiestnenia psa do ich zariadenia.

Vodič v Púchove jazdil pod vplyvom drogy
Policajti Pohotovostnej motorizovanej jednotky z Trenčína opäť ukázali, že vodiči jazdiaci pod vplyvom návykových látok sa musia mať pred nimi na pozore. Krátko popoludní, počas hliadkovej služby v Púchove spozorovali vozidlo Renault, ktorého vodič potom, ako zbadal policajnú hliadku, náhle prudko spomalil. Nakoľko sa im toto zdalo podozrivé, vozidlo predpísaným spôsobom zastavili a skontrolovali. Dvadsaťšesťročný vodič policajtom predložil požadované doklady potrebné k vedeniu vozidla a následne bol vyzvaný k vykonaniu dychovej skúšky. Vo vozidle sa okrem vodiča nachádzali ešte ďalší dvaja mladíci vo veku 24 rokov.
U vodiča bola dychová skúška negatívna, avšak javil známky požitia psychotropných látok. Policajti sa vodiča spýtali, či požil iné návykové látky. Vodič sa priznal, že nedávno užil pervitín. Policajti si počas kontroly všimli, že celú dobu sa vodič a taktiež aj osádka vozidla správala podozrivo. Po zákonnom poučení všetkých troch mladíkov jeden zo spolujazdcov policajtom dobrovoľne odovzdal igelitové vrecko s obsahom neznámej kryštalickej látky a taktiež aj zatavenú injekčnú striekačku. Policajtom povedal, že im vydáva všetok pervitín, ktorý má pri sebe.
Policajti vrecúško s kryštalickou látkou a zatavenú injekčnú striekačku zaistili a následne zaslali na expertízne skúmanie do KEÚ. V predmetnej veci policajti začali trestné stíhanie, a to vo veci prečinu „Nedovolená výroba omamných a psychotropných látok, jedov alebo prekurzorov, ich držanie a obchodovanie s nimi“. Ďalej budeme postupovať podľa výsledkov expertízneho skúmania. Za uvedený trestný čin je trestná sadzba v zmysle zákona tri roky odňatia slobody.
Po tomto bol vodič následne podrobený lekárskemu vyšetreniu. Vodič bol pozitívny na látky metamfetamín a amfetamín. Policajti následne vodičovi zadržali vodičský preukaz a zakázali ďalšiu jazdu. Vodiča za jazdu pod vplyvom drog neminie postih.

Dopravná nehodovosť je stále v norme
Aj v sedemnástom kalendárnom týždni pokračovala priaznivá situácia dopravnej nehodovosti na cestách Trenčianskeho samosprávneho kraja i celého Slovenska. Na cestách Trenčianskeho kraja sa v spomínanom týždni stalo iba 13 dopravných nehôd. Nikto pri nich neprišiel o život, ani neutrpel ťažké zranenie. Na slovenských cestách sa stalo 208 dopravných nehôd, o život prišli traja ľudia, osem ľudí utrpelo ťažké zranenie.
Od začiatku roka sa na krajských cestách stalo 255 dopravných nehôd, čo je o 65 menej ako v rovnakom období minulého roku. Zomreli pri nich traja ľudia (medziročný pokles o štyroch), ťažké zranenia utrpelo 10 osôb, čo je o desať menej ako v rovnakom období roku 2020. Na slovenských cestách sa tento rok stalo 2894 dopravných nehôd, čo je o 635 menej, ako v rovnakom období minulého roku. Zomrelo pri nich 49 ľudí (medziročný pokles o 23). Ťažké zranenia utrpelo 139 osôb, čo je o 127 menej, ako v rovnakom období minulého roku.
Najviac obetí si tento rok vyžiadali cesty Nitrianskeho samosprávneho kraja, kde pri dopravných nehodách prišlo o život už 13 ľudí. Iba jedinú obeť dopravných nehôd má Trnavský samosprávny kraj.

Zdroj: MsP Púchov, KR PZ Trenčín, Prezídium Policajného zboru SR