Polícia informuje

127

Uviazol v pivnici
Na oddelenie mestskej polície prišla žena z Púchova s prosbou o pomoc pre svojho manžela. Ten sa mal v budove bývalých telekomunikácii omylom zviezť výťahom až do suterénu, kde sa výťah zasekol. Z výťahu sa mužovi podarilo vystúpiť, no nedokázal sa dostať zo suterénu von, keďže dvere do suterénu boli uzamknuté. Žena telefonovala aj správcovi budovy, ten bol nedostupný. Hliadka na mieste zistila, že výťah je pokazený, a keďže nebola v budove žiadna osoba, ktorá by mala kľúč od suterénu, mestskí policajti vybrali lišty a sklo a mužovi sa podarilo vyliezť cez otvor von. Hliadka o tom následne telefonicky informovala správcu budovy.

Zrazená srnka
Na oddelenie mestskej polície prijali telefonické oznámenie, že v púchovskej miestnej časti Vieska-Bezdedov je v smere na Ihrište vedľa komunikácie zrazená srnka. Mestskí policajti na miesto privolali poľovníka, ktorý srnku naložil do automobilu a z miesta odviezol.

Ustlal si v kontajneri
Na oddelenie mestskej polície prijali telefonické oznámenie, podľa ktorého na Ulici dlhé lúky leží v kontajneri na papier neznámy muž. Hliadka na mieste našla muža z Lučenca, ktorý bol evidentne pod vplyvom alkoholu. Dopustil sa priestupku proti všeobecne záväznému nariadeniu mesta. Hliadka priestupok vyriešila napomenutím.

Nezobral si peniaze
Púchovskí mestskí policajti našli v bankomate na Štefánikovej ulici v Púchove nevyzdvihnutú finančnú hotovosť. Mestskí policajti peniaze zobrali a odniesli do pobočky, ktorej patril bankomat. Peniaze prevzal zamestnanec banky, jej riaditeľ vydal potvrdenie o prevzatí.

Zrážka skútra s prívesným vozíkom
Považskobystrickí dopravní policajti dokumentovali minulý týždeň dopravnú nehodu motocyklistu a osobného auta, ktorá našťastie neskončila tragicky, ale „len pokrčenými plechmi“. Tridsaťštyriročný vodič skútra jazdil po Moravskej ceste v Púchove. Podľa doterajších zistení, motocyklista zastavil na hranici križovatky a pri odbočovaní smerom doprava na cestu II/507 z dôvodu nevenovania sa plne vedeniu vozidla a nesledovaniu situácie v cestnej premávke, narazil prednou časťou skútra do ľavej zadnej časti vozidla Citröen s pripnutým prívesným vozíkom, ktoré viedol 58-ročný vodič z ČR. Po náraze motocyklista spadol na pravú stranu vozovky a utrpel zranenie kolena. Dychová skúška u vodičov bola negatívna. Škoda na vozidlách bola predbežne vyčíslená na 3500 €. Dopravná nehoda je v štádiu vyšetrovania.
Motocyklistická sezóna je v plnom prúde, preto na záver máme pár rád a odporúčaní. Polícia v Trenčianskom kraji venuje zvýšenú pozornosť správaniu sa motocyklistov a vodičov motorových vozidiel na našich cestách. Okrem toho však s cieľom zaistenia bezpečnosti a plynulosti cestnej premávky vodičom motocyklov a ostatným vodičom motorových vozidiel odporúčame:
Motocyklistom:
• nepreceňujte svoje schopnosti,
• na hlavnej ceste neplatí absolútna prednosť,
• aj keď ste na hlavnej ceste, dbať na zvýšenú opatrnosť pri prejazde križovatkami,
• prekročenie maximálnej povolenej rýchlosti na hlavnej ceste môže byť príčinou dopravnej nehody,
• počítajte s chybami ostatných účastníkov cestnej premávky,
• nejazdite na motocykli pod vplyvom alkoholu alebo iných návykových látok,
• predchádzajte len v úsekoch, kde je to dovolené a najmä bezpečné,
• počas jazdy používajte na hlave riadne upevnenú ochrannú prilbu určenú pre motocyklistov a bezpečnostnú výstroj,
• buďte ohľaduplní voči ostatným účastníkom cestnej premávky,
• ste veľmi ľahko prehliadnuteľní účastníci cestnej premávky, tak predvídajte za ostatných, že Vás nemusia vidieť.
Vodičom ostatných motorových vozidiel:
• buďte ohľaduplní voči motocyklistom,
• dbajte na zvýšenú opatrnosť pri vychádzaní
z vedľajšej cesty na hlavnú (pozri dvakrát, zachrániš život),
• dodržiavajte dostatočný bočný odstup pri predchádzaní motocyklistov,
• vyvarujte sa náhlemu, prudkému brzdeniu v čase, keď za vami ide motocyklista,
• dbajte na zvýšenú opatrnosť na trasách často využívaných motocyklistami.

Zdroj: MsP Púchov, KR PZ Trenčín