Polícia informuje

109

Psík sa dostal do rúk odborníkov
Pred oddelenie mestskej polície prišiel muž z obce Lúky, ktorý uviedol, že pri prechádzke v lese v katastri obce Lysá pod Makytou našiel zraneného psa kríženca nemeckého ovčiaka čiernej farby, ktorý má zlomenú zadnú nohu. Ďalej uviedol, že telefonicky kontaktoval starostu obce Lysá pod Makytou, ktorý ale nechcel vec riešiť a poradil mu, aby psa doviezol do Púchova. Hliadka mužovi objasnila povinnosti starostov obcí a mestskej polície v súvislosti s odchytom túlavých psov. Napriek tomu príslušníci mestskej polície kontaktovali veterinárnu ambulanciu spolupracujúcu s útulkom Hafkáči v Považskej Bystrici, kde následne muž psa odviezol.

Bitka či pomoc?
Na oddelenie mestskej polície prijali telefonické oznámenie, podľa ktorého sa na parkovisku pred obchodným domom v Púchove vzájomne napádajú dve ženy, pričom jedna z nich mala zakrvavenú tvár. Hliadka mestskej polície našla ženy vo vnútrobloku na Royovej ulici. Jedna zo žien, ktorá bola evidentne pod vplyvom alkoholu mestskú políciu informovala, že spadla tvárou na chodník. Pri žene bola aj jej matka a priateľka, ktoré jej už privolali zdravotnú záchranku. Zdravotní záchranári ženu na mieste ošetrili a chceli ju previezť na ďalšie vyšetrenie do považskobystrickej nemocnice. Žena však prevoz do nemocnice odmietla. Druhá zo žien hliadku informovala, že sa nebili, len chcela pomôcť zranenej žene vstať.

Ródeo na skútri po chodníku
Hliadka púchovskej mestskej polície zistila priestupok proti bezpečnosti a plynulosti cestnej premávky. Na Štefánikovej ulici vošiel muž z Dolných Kočkoviec na motocykli do zákazu vjazdu a neskôr jazdil po chodníku. Rovnakého priestupku sa zároveň dopúšťal aj vodič bieleho skútra. Po spozorovaní mestských policajtov sa vodič skútra aj so spolujazdcom dali na útek po Štefánikovej ulici smerom na Komenského ulicu. Mestskí policajti sa pokúsia identifikovať skúter pomocou kamerového systému. Prvý vodič motocykla, ktorý jazdil po chodníku, dostal od mestskej polície 30-eurovú pokutu.

MsP Púchov