Polícia informuje

161

Mäso v kontajneri
Na oddelenie mestskej polície prijali telefonické oznámenie, že do kontajnera pred bytovkou na Rastislavovej ulici niekto nahádzal zamrznuté mäso. Hliadka na mieste našla v plechovom kontajneri nahádzané bližšie nezistené množstvo baleného mäsa. Oznamovateľ prípad oznámil aj na mestský úrad, nakoľko hrozilo, že mäso zostane v kontajneri počas víkendu. Počas telefonickej konzultácie s mestským úradom sa zistilo, že išlo o veľké množstvo mäsa, a to okolo 150 až 200 kilogramov a prípad bude pravdepodobne riešiť Obvodné oddelenie policajného zboru v Púchove.

Pracovný hluk v nedeľu…
Na dispečing mestskej polície prijali telefonické oznámenie, že pri jednom zo supermarketov stavajú robotníci počas dňa pracovného pokoja stožiar a hlukom rušia obyvateľov okolitých panelákov. Hliadka na mieste zistila, že upozornenie sa zakladá na pravde, o prípade mestskí policajti informovali stavbyvedúceho a požiadali ho, aby práce ukončil. Stavbyvedúci zariadil ukončenie prác. Dopustil sa priestupku proti všeobecne záväznému nariadeniu mesta Púchov. Mestskí policajti priestupok vyriešili napomínaním.

Požiar hospodárskeho objektu vo Visolajoch
Dňa 4. novembra, pred treťou hodinou poobede bol ohlásený požiar hospodárskeho objektu a časti strechy rodinného domu v obci Visolaje, v okrese Púchov.
Na zásah boli postupne vyslaní ôsmi príslušníci Hasičského a záchranného zboru z Púchova a Považskej Bystrice so štyrmi zásahovými vozidlami.
Po príchode hasičov na ohlásené miesto bolo zistené, že požiar sa z hospodárskeho objektu postupne rozšíril na prístrešok a čiastočne aj na strešnú konštrukciu priľahlého rodinného domu. Pri požiari zasahovali miestni občania a členovia obecnej DHZ.
Profesionálni hasiči zasahujúci v dýchacích prístrojoch nasadili za účelom lokalizácie požiaru a ochladzovanie postihnutých objektov dva hasebné prúdy. Počas hasebných prác postupne rozoberali konštrukciu hospodárskej budovy a časti strechy rodinného domu, miesto udalosti monitorovali termovíznou kamerou a priebežne vyhľadávali a likvidovali skryté lokálne ohniská.
Pri zásahu profesionálnym hasičom asistovali aj členovia dobrovoľného hasičského zboru z obcí Visolaje a Beluša.
Po likvidácii požiaru, krátko po štvrtej hodine poobede, boli postihnuté objekty opätovne skontrolované a následne odovzdali majiteľovi. Pri udalosti sa nikto nezranil. Príčina vzniku požiaru je v štádiu zisťovania.

Zdroj: MsP Púchov, KR HaZZ Trenčín