Púchov vybojoval prvé víťazstvo v play-off + FOTOGALÉRIA!

312

Krásny hokejový zážitok ponúklo fanúšikom prvé štvrťfinále play-off 2. ligy medzi Púchovom a Dolným Kubínom. V súboji štvrtého celku západnej časti s víťazom východnej skupiny predviedli Púchovčania heroický výkon a pred rekordnou návštevou sa ujali vedenia v sérii.

Vstup do zápasu však oveľa lepšie vyšiel papierovému favoritovi z Oravy. Hostia sa rýchlo ujali dvojgólového vedenia, keď najprv v 2. minúte potrestal chybu v rozohrávke Hanušniak a v 7. minúte po nezištnej prihrávke Budaja poslal puk na dvakrát do siete Zámečník. Púchovu veľmi pomohol kontaktný gól z 10. minúty, kedy Stráňovský od vlastnej modrej čiary našiel vpredu osamoteného Zemka, ktorý si položil brankára na ľad a znížil – 1:2. Pútavý hokej pokračoval, Štubňa v 12. minúte namieril z ľavého kruhu vedľa, voľný puk si za bránkou prebral Doležel, zapol na vysoké obrátky a stihol zasunúť puk k vzdialenejšej žrdi, kam sa brankár Dzuroška presunul neskoro – 2:2. Domáci predviedli dokonalý obrat za necelé tri minúty, o ďalších 83 sekúnd totiž Flašík strieľal od modrej, Dzuroška len vyrazil pred seba, kde bol skúsený Jánoš a už nemohol minúť prázdnu bránu – 3:2. Rozjasané tribúny hnali Púchovčanov dopredu, v ďalších príležitostiach neuspeli Stráňovský či Jánoš. Tesne pred prvou sirénou mohlo byť vyrovnané, vo vlastnom oslabení sa do úniku dostal Burdej, domáci brankár Kučík ale vytiahol výborný zákrok.

To však už neplatilo v úvode druhej časti, keď hostia využili dostatok priestoru v útočnom pásme a Divok prepasíroval puk popod Kučíkov pravý betón až do siete – 3:3. Veľkú príležitosť si v 25. minúte vypracoval Zemko, ktorý v oslabení unikol obrancovi a šiel sám na brankára, faulovaný zakončil tesne vedľa. V 30. minúte predviedli Púchovčania krásnu akciu, mladík Mičuda v prečíslení dvoch na jedného našiel od ľavého mantinelu krížne Zemka, ktorý sám pred brankárom namieril do ľavého horného rohu – 4:3. Domáci prvý raz odskočili na dva góly v 35. minúte, kedy Martinák vybojoval puk v útočnom pásme a prihral na ľavý kruh Hulákovi, ktorého delovka zapadla v pravom hornom rohu – 5:3. Komplikáciu pre púchovské plány priniesla 36. minúta, Jánoš hasil príležitosť hostí sekaním a keďže sa jednalo už o jeho tretí faul, ktorý spadal pod špecifické nedovolené zákroky hokejkou, musel odísť predčasne pod sprchy. Trest bol napokon dvojnásobný, Wesselényiho krížnu strelu v presilovke Kučík ešte vyrazil, na dorážku Durdiaka do odkrytej brány však nestačil – 5:4.

Púchovčania súperovi opäť odskočili v úvode tretej časti. Zemko v 43. minúte zaviezol puk za bránu a poslal prihrávku pred bránkovisko, kde sa Dzuroška nestihol v spleti tiel hráčov zorientovať, čo využil Štubňa a namieril presne pod brvno – 6:4. Radosť fanúšikov nebrala konca-kraja, schladiť ju zanedlho mohol Wesselényi, ktorého však v samostatnom úniku vychytal pravým betónom na čiare Kučík. Definitívny zlom priniesla 50. minúta, Tomáš Bajtala sa uvoľnil v útočnom pásme, ocitol sa sám pred brankárom, s ktorým sa doslova pohral a po technickej ekvilibristike zavesil pod hornú žŕdku – 7:4. V závere sa ešte hostia z Oravy snažili výsledok aspoň skorigovať, púchovská obrana vedená spoľahlivým Kučíkom však odolala a výsledok sa už nezmenil.

Púchov tak dokonale zaskočil favorizovaného víťaza východnej časti a zaslúžene sa ujal vedenia v štvrťfinálovej sérii. V závere sa domáci hokejisti poďakovali zaplnenému hľadisku, kde nechýbali ani fankluby oboch tímov, ktoré vytvorili výbornú športovú atmosféru. Postup do semifinále môžu Púchovčania potvrdiť už v sobotu na ľade Dolného Kubína, v prípade, že uspeje tím z Oravy, rozhodne tretí duel, ktorý by sa tiež uskutočnil v D. Kubíne.

1. štvrťfinále play-off 2. hokejovej ligy:

ŠHK Púchov – MŠK HVIEZDA Dolný Kubín 7:4 (3:2, 2:2, 2:0), stav série 1:0

Góly: 10. Zemko (Stráňovský, Tichý), 12. Doležel (Štubňa), 13. Jánoš (Flašík), 30. Zemko (Mičuda), 35. Hulák (Martinák), 43. Štubňa, 50. Bajtala – 2. Hanušniak (Zámečník, Michalica), 7. Zámečník (Budaj), 22. Divok (Jonák), 38. Durdiak (Budaj, Wesselényi)

Strely: 36:39 (17:11, 8:15, 11:13)

Vylúčení: 7:6 na 2 min.

Presilovky: 0:1,  Oslabenia: 0:0

Rozhodovali: Píšťanský – A. Rehák, D. Rehák

Návšteva: 650 divákov

Púchov: Kučík – Tichý, Flašík, Hulák, Martinák, Dvorský, Weissabel, Dobiaš, Matušů – Furo, Jánoš, Viedenský – Bajtala, Štubňa, Doležel – Zemko, Stráňovský, Mičuda – Kollárik. Tréner: R. Dráb

Dolný Kubín: Dzuroška – Filka, Galko, Sluka, Polerecký, Oško, Majer, Okoličáni, Lupták – Budaj, Durdiak, Dravecký – Jonák, Divok, Hricko – Hanušniak, Zámečník, Michalica – Wesselényi, Kutlík, Bukna. Tréner: I. Oško