Vážna dopravná nehoda na privádzači k diaľnici D1 pri Ilave

762

Dňa 25. júna, po dvanástej hodine na obed, bola ohlásená dopravná nehoda dvoch osobných motorových vozidiel, ktorá sa stala na diaľničnom privádzači D1 a  ceste II/574A v katastri mesta Ilava. Na zásah boli postupne vyslaní štyria príslušníci Hasičského a záchranného zboru Dubnice nad Váhom a traja z Púchova s dvomi zásahovými vozidlami.

Po príchode hasičov na miesto udalosti bolo zistené, že v dôsledku dopravnej nehody sa z piatich účastníkov zranili tri osoby. Postihnuté automobily sa nachádzali na vozovke, pričom blokovali jeden jazdný pruh. Zasahujúci hasiči zabezpečili miesto udalosti, na havarovaných vozidlách vykonali protipožiarne opatrenia a súčasne začali s poskytovaním predlekárskej pomoci zraneným osobám. Jednu zranenú osobu, ktorá bola uviaznutá vo vozidle po prvotnom ošetrení a stabilizovaní postupne z havarovaného automobilu vyslobodili.

Na miesto udalosti bol privolaný aj vrtuľník Vrtuľníkovej záchrannej zdravotnej služby, do ktorého resp. ďalších sanitných vozidiel ZZS, hasiči v spolupráci so zdravotníkmi transportovali zranené osoby, po čom boli tieto prevezené do nemocníc na ďalšie ošetrenie. Príslušníci HaZZ následne zachytili a z vozovky odstránili vytečené prevádzkové kvapaliny. Po zdokumentovaní dopravnej nehody políciou boli havarované automobily naložené na vozidlá odťahovej služby.

Zdroj: policiasr.eu