Mestská polícia Púchov

1692

Utrhnutý prívod vody ohrozoval školu
Hliadka mestskej polície zasahovala v sobotu 1. augusta krátko pred poludním na základe telefonického
upozornenia v areáli ZŠ Mládežnícka, kde podľa oznámenia vytekalo na chodník väčšie množstvo vody. Hliadka zistila, že voda uniká zo šachty v blízkosti bytu školníka. Na miesto prišiel pracovník Považskej vodárenskej spoločnosti, ktorý zastavil hlavný prívod vody. Príčinou havárie bolo vytrhnutie hlavného prívodu vody zo steny šachty. Následne mestskí policajti privolali púchovských hasičov, ktorí odčerpali vodu zo
šachty a zo zaplavenej plochy pri zadnom vchode do budovy školy.

Kone mal vraj pod kontrolou
Na oddelenie mestskej polície prijali telefonické oznámenie, že v Kolonke medzi bytovými domami pobehujú kone. Mestskí policajti kontaktovali ich majiteľa, ktorý im povedal, že kone má pod kontrolou a ide ich pásť. Hliadka mu vysvetlila, že porušuje všeobecne záväzné nariadenie mesta, priestupok vyriešila napomenutím.

Rešpektovanie nového dopravného značenia bude polícia kontrolovať
Hliadka MsP preverovala osadenie nového zvislého dopravného značenia na Spojovej ulici, kde sa začala rekonštrukcia podjazdu pod železničnou traťou. Podľa pracovníka odboru dopravy mestského úradu je dopravné značenie dostatočné, zo strany mestskej polície bude však potrebné monitorovanie jeho rešpektovania, najmä v časoch výmeny pracovných zmien v spoločnosti Continental.

Chcela spáchať samovraždu
Hliadku MsP požiadali o pomoc staršej pani, ktorá chcela podľa telefonického oznámenia skočiť pod vlak. Po príchode hliadky našli pri podjazde staršiu pani, pri ktorej už bol jej syn. Ten hliadku informoval, že jeho matka si popoludní posedela s kamarátkami a požila menšie množstvo alkoholu. Sedela v obývacej izbe, následne sa zdvihla a odišla preč. Syn ju pozoroval z okna a keď videl, že ide na koľaje, hneď bežal za ňou.
Matku, ktorá už stála na koľaji, zobral za ruku a odviedol k podjazdu. Ženu so samovražednými sklonmi odviezli zdravotní záchranári na psychiatriu do Považskej Bystrice. Syn si skratové konanie matky nevdel vysvetliť, pred ním nedošlo k žiadnej hádke.

„Votrelca“ z baru vykázali
Hliadku mestskej polície privolali z hotela Alexandra, kde mal muž pod vplyvom alkoholu otravovať zákazníkov. Hliadka v bare našla opitého Púchovčana, a keďže v podniku bola súkromná akcia, muža z baru vykázali.

Prečínčanka opaľovala káble
Hliadka MsP našla pri Bielej vode na Streženickej ceste ženu z Prečína, ktorá neďaleko zberných surovín opaľovala káble. Po príchode hliadky žena oheň uhasila a priestor upratala. Obišla s napomenutím.