MsP Púchov: „Prechádzka“ so psíkom…

396

Netradničný zákrok absolvovali púchovskí mestskí policajti v stredu 12. apríla. Na túlavého psa mestských policajtov upozornilo viac Púchovčanov. Nemecký ovčiak sa pohyboval
na veľkom priestore, odtrhol sa z reťaže. Hliadka ho prevzala na Ulici pod Lachovcom a keďže pes odmietal nastúpiť do policajného automobilu, museli ho mestskí policajti odviezť na vôdzke cez celé mesto až do areálu technických služieb. Počas „prechádzky“ nemecký ovčiak vykonával potrebu, mestskí policajti po ňom museli upratať. Psa umiestnili do koterca. Jeho majiteľ však za priestupok musel zaplatiť pokutu.

Nebezpečné roxory opäť označili
Na nebezpečné roxory, ktoré zostali na Novonosickej ulici bez výstražných pások upozornil
telefonicky na oddelenie mestskej polície muž z Púchova. Hliadka mestskej polície zistila, že asi pred týždňom vodári zabetónovali úsek cesty a do rohov umiestnili štyri roxory, ktoré označili výstražnými páskami. Pásku z roxorov strhol pravdepodobne vietor. Mestskí policajti nebezpečné miesto opäť označili páskami, z miesta vyhotovili fotodokumentáciu.

Ako doma?
Hliadka mestskej polície preverovala telefonické oznámenie, podľa ktorého automobil s považskobystrickým evidenčným číslom parkuje na Ulici za cintorínom na trávniku. Mestskí policajti založili na automobil blokovacie zariadenie. Po viac ako šiestich hodinách na oddelenie telefonovala žena, ktorá mala na aute blokovacie zariadenie. Ženu z Udiče informovali, že sa dopustila priestupku, uložili jej 20-eurovú pokutu.

Musel si po sebe upratať
Na oddelenie mestskej polície prijali oznámenie, podľa ktorého na Ulici dvory spí za kontajnermi na komunálny odpad bezdomovec. Hliadka na mieste zobudila muža z Beluše, nariadila mu upratať verejné priestranstvo. Priestupok proti verejnému poriadku vyriešila hliadka napomenutím, muža z priestorov vykázali.

Ustlali si v bare
Hliadka mestskej polície zasahovala na základe telefonického oznámenia v prevádzke na Požiarnej ulici, kde sa podľa personálu dvaja muži uložili k spánku a nereagovali na výzvy zamestnancov, aby priestory opustili. Urobili tak až po zákroku mestských policajtov, ktorí ani nemuseli použiť donucovacie prostriedky. Priestupok vyriešil napomenutím.

Odmietol ošetrenie
Mestských policajtov privolali telefonicky na Komenského ulicu, kde sa na autobusovej zastávke mali pobiť dvaja muži. Hliadka na mieste našla opitého muža z Viesky-Bezdedova, ktorý si vreckovkou utieral zakrvavenú tvár. Policajtov informoval, že ho napadol muž z Dohnian. Odmietol lekárske ošetrenie, informoval, že pôjde autobusom domov a problém si vyrieši po svojom.

Dobrí ľudia ešte žijú
Na oddelenie mestskej polície oznámila vedúca predajne na Nimnickej ceste, že jej pracovníci našli v predajni peňaženku s finančnou hotovosťou aj s dokladmi. Hliadka od predavačky prevzala peňaženku s dokladmi na meno ženy zo Zubáku. Hliadka prostredníctvom Obvodného oddelenia Policajného zboru v Púchove zistila telefónne číslo
majiteľky peňaženky a asi o hodinu si ju prevzala na oddelení mestskej polície.

Zdroj: MsP Púchov