Polícia hlási

275

Majiteľ bude pykať…
Hliadka mestskej polície preverovala telefonické oznámenie o túlavom psovi – krížencovi malého vzrastu čierno-bielej farby. Pes bol bez obojka, vôdzky, nemal ani čipovanie. Hliadka mestskej polície psa odchytila a umiestnila do záchytného koterca v areáli Podniku technických služieb mesta Púchov. Priestupok proti všeobecnému záväznému nariadeniu mesta Púchov je v riešení.

Ušiel…
Hliadku mestskej polície privolali na Moravskú ulicu, kde malo dochádzať k domácemu násiliu. Po príchode hliadky na miesto čakala pri vchodových dverách bytovky žena, ktorá informovala, že ju napadol manžel. Hliadka sa presunula do jej bytu, kde bola sestra oznamovateľky. Tá mestských policajtov informovala, že manžel tam už nie je. Ďalej uviedla, že manželku sotil a odišiel z bytu preč. Ženu hliadka poučila o možnosti podania oznámenia. Mestskí policajti informovali o prípade stálu službu Obvodného oddelenia Policajného zboru v Púchove.

S rozbitou hlavou
Na oddelenie mestskej polície prijali telefonické oznámenie, že na Štefánikovej ulici leží pred vchodom bytového domu na zemi muž s poranenou hlavou. Hliadka na mieste našla muža s rozbitou hlavou. Privolali mu zdravotných záchranárov, ktorí ho previezli na vyšetrenie do považskobystrickej nemocnice.

Vyhrážal sa sebapoškodením
Na oddelenie mestskej polície prišiel muž z Lysej pod Makytou. Oznámil, že pri rieke Váh si všimol muža, ktorý popíjal z fľaše alkohol a vyhrážal sa, že si niečo urobí. Keďže oznamovateľ mal dôvodnú obavu, aby si muž neublížil, oznámil prípad na mestskej polícii. Hliadka na mieste našla opitého muža, ktorý však nežiadal lekársku pomoc. Porušenie zákona ani priestupok hliadka nezistila.

Agresívny mladík skončil v putách
Púchovskí mestskí policajti preverovali telefonické oznámenie, podľa ktorého sa v Marczibányho záhrade nachádza polonahý muž, ktorý napádal ľudí. Hliadka po príchode na miesto zistila, že skupina mladých ľudí drží na zemi polonahého mladého muža, ktorý bol agresívny a kládol aktívny odpor. Keďže bol agresívny, mestskí policajti použili na jeho spacifikovanie putá. Hliadka zistila, že ide o muža z Púchova. Následne na miesto prišla aj hliadka Obvodného oddelenia Policajného zboru v Púchove. Tí požiadali hliadku mestskej polície o prevoz na obvodné oddelenie. Prípad realizuje štátna polícia.

Stále si to neuvedomujú..
Hliadky mestskej polície kontrolovali počas celého týždňa nariadenia vlády i mesta Púchov o opatreniach proti šíreniu nového koronavírusu na území mesta Púchov. Napriek upozorneniam v masovokomunikačných prostriedkoch si niektorí Púchovčania akoby neuvedomovali vážnosť situácie. Dôkazom toho boli mamičky s deťmi na detských ihriskách, mladí ľudia cvičiaci na posilňovacích strojoch na území mesta, nehovoriac o bezdomovcoch popíjajúcich na verejných priestranstvách. Mestskí policajti vo všetkých prípadoch osoby z miest vykázali a poučili ich o nebezpečnosti stretávania sa viacerých osôb na jednom mieste.

Vodič narazil do plotu, v dychu mal 2,58 promile
Neradostnú štatistiku vodičov jazdiacich pod vplyvom alkoholu doplnil vodič z Púchovského okresu. Považskobystrickí dopravní policajti vyšetrujú dopravnú nehodu, pri ktorej asistoval alkohol. Spôsobil ju 32-ročný vodič z okresu Púchov na vozidle Peugeot 306. Na miestnej komunikácii v Púchove v dôsledku nevenovania pozornosti vedeniu vozidla narazil do kovového stĺpika oplotenia rodinného domu.
Privolaní policajti vodiča podrobili dychovej skúške. Vodič takmer na pravé poludnie nafúkal 1,16 mg/, čo predstavuje 2,42 promile alkoholu. Opakovaná dychová skúška po dvadsiatich minútach ukázala ešte vyššiu hodnotu, a to 1,24 mg/l, čo predstavuje 2,58 promile alkoholu. Škoda na vozidle bola predbežne vyčíslená na asi 400 eur.
Vodič už čelí obvineniu z prečinu ohrozovania pod vplyvom návykovej látky. O jeho treste rozhodne súd. Hrozí mu trest odňatia slobody až na jeden rok.

Zdroj: MsP Púchov, KR PZ Trenčín