Polícia informuje

306

Odmietol vyšetrenie
Hliadka mestskej polície preverovala telefonické oznámenie, podľa ktorého na Ulici J. Kráľa za novinovým stánkom leží muž. Hliadka na mieste našla staršieho muža, ktorý mal zakrvavenú oblasť tváre, na ústach mal zaschnutú krv a na koreni nosa mal tržnú ranu, ktorú si pravdepodobne spôsobil rámom okuliarov pri páde. Bol opitý, na otázky nereagoval.
Hliadka ho umiestnila do stabilizovanej polohy a na miesto privolala zdravotných záchranárov, ktorí ho vyšetrili a odporučili vyšetrenie hlavy v považskobystrickej nemocnici. Muž odmietol hospitalizáciu, podpísal reverz. Následne si ho prevzal syn so zaťom a odviezli ho domov. Lekárka im odporučila, aby ho do rána monitorovali a v prípade zhoršenia stavu ihneď volali zdravotných záchranárov.

Auto zosnulého
Hliadka mestskej polície zistila na Moravskej ulici automobil, ktorý nemal parkovaciu kartu. Mestskí policajti zistili, že majiteľ automobilu už takmer rok nežije. Kontaktovali jeho syna, ktorý mestskú políciu informoval, že kľúče od automobilu a technický preukaz má pravdepodobne teta zosnulého, ktorá žije v Českej republike a s príbuznými komunikuje iba prostredníctvom mailu. Syn zosnulého oznámil, že tetu bude kontaktovať a informovať ju o potrebe odstrániť vozidlo z verejného priestranstva. Vozidlo nemá ani parkovaciu kartu, ale ani technickú a emisnú kontrolu.

Ťahala ich za nos?
Hliadka mestskej polície zasahovala na základe požiadania Obvodného oddelenia Policajného zboru v Púchove na Ulici 1. mája. Podľa oznámenia sa žena sťažovala na správanie svojej dcéry, ktorá bola po požití alkoholu agresívna. Žena mala na hliadku čakať pre ubytovňou. Na mestských policajtov však na mieste nikto nečakal, policajti nevedeli na treťom poschodí identifikovať byt, byty neboli označené menovkami. Po ďalšom telefonickom kontakte žena informovala, že príde pred ubytovňu, čo sa však nestalo. Mestskí policajti z miesta odišli, informovali o tom stálu službu Obvodného oddelenia Policajného zboru v Púchove.

V altánku v súkromnej firme
Mestskí policajti zasahovali vo večerných hodinách v areáli súkromnej firmy v Púchove. O pomoc ich požiadal majiteľ firmy, ktorý informoval, že v altánku v areáli jeho firmu sú neznáme osoby. Jeho manželka sa bála vyjsť
k altánku, majiteľ nebol doma. Hliadka na mieste zistila, že areál firmy je neuzamknutý a voľne prístupný cez otvorenú bránu. V altánku hliadka našla tri osoby z Púchova. Z miesta ich vykázali.

Zobudil sa, upratal a odišiel
Mestskí policajti riešili priestupok proti všeobecne záväznému nariadeniu mesta. Dopustil sa ho muž z Púchova, ktorý sa evidentne pod vplyvom alkoholu váľal pri Odhánkach. Po príchode hliadky mestskej polície sa prebudil, poupratoval po sebe a z miesta odišiel. Púchovskí mestskí policajti vyriešili priestupok napomenutím.

Medveď sa dostal už aj do Beluše
Premnožené medvede sa sťahujú čoraz častejšie aj na miesta, kde bol ich výskyt v minulosti nemysliteľný. Najnovší prípad sa vyskytol v Beluši. Fotopasca, ale aj videokamera natočila medveďa v Beluši v časti Podmalenica (pri húpačke). Očití svedkovia ho tam spozorovali aj počas bieleho dňa. Belušania by mali zvýšiť opatrnosť.

Za prvých osem mesiacov sa v okrese Púchov stalo 46 dopravných nehôd
Púchovskom okrese sa od začiatku roka do konca augusta stalo 46 dopravných nehôd. Zomrel pri nich jeden človek, 11 ľudí utrpelo ťažké zranenia a 19 ľudí sa zranilo ľahko. Za prvých osem mesiacov zavinilo v okrese Púchov desať osôb dopravné nehody pod vplyvom alkoholu.
Za obdobie od 1. januára 2022 do 31. augusta 2022 došlo na cestách v Trenčianskom samosprávnom kraji k 717 dopravným nehodám (-1), z toho s následkom na živote alebo zdraví bolo 293 dopravných nehôd (+24). Pri dopravných nehodách bolo 18 osôb usmrtených (+3), 51 osôb bolo ťažko zranených (+14) a 309 osôb ľahko zranených (+42).
Z hľadiska skladby usmrtených osôb pri dopravných nehodách došlo k usmrteniu osem vodičov osobného motorového vozidla, jedného vodiča nákladného motorového vozidla, troch vodičov motocykla, dvoch spolujazdcov v osobnom motorovom vozidle, troch chodcov a jedného vodiča elektrickej kolobežky.
Požitie alkoholu bolo u vinníkov dopravných nehôd zistené v 99 prípadoch (+1). Pri týchto dopravných nehodách bolo päť osôb usmrtených (+2), 4 osoby boli ťažko zranené (+1) a 29 osôb bolo ľahko zranených (-9).
Vodiči motorových vozidiel zavinili pod vplyvom alkoholu 85 dopravných nehôd (-3), vodiči nemotorového vozidla zavinili pod vplyvom alkoholu 11 dopravných nehôd (+2) a chodci tri dopravné nehody (+2).

KR PZ Trenčín, MsP Púchov