Polícia informuje

928

Dvadsať eur za prašnosť

Hliadka mestskej polície zasahovala na základe telefonického oznámenia na Ulici I. Krasku, kde malo v dôsledku búracích prác dochádzať k neúnosnej prašnosti. Hliadka na stavenisku našla stavbyvedúceho z Považskej Bystrice. Mestskí policajti ho informovali, že svojim konaním sa dopustil priestupku proti všeobecne záväznému nariadeniu mesta Púchov. Priestupok hliadka púchovskej mestskej polície vyriešila blokovou pokutou vo výške 20 eur.

Sanitka neprišla

Operačné stredisko tiesňovej linky 112 požiadalo púchovských mestských policajtov o pomoc v prípade zranenej osoby na Moyzesovej ulici. Hliadka našla na mieste muža z Mestečka, ktorý mal silne krvácajúcu ranu na pravom obočí. Hliadke povedal, že ho nikto nenapadol, dôvod krvácania však prezradiť nechcel. Neznáma žena mu poskytla utierku na zastavenie krvácania a policajtov informovala, že zavolala zdravotných záchranárov. Po chvíli sa však ozvali z operačného strediska tiesňovej linky 112. Informovali, že sanitka bola odvolaná k súrnejšiemu prípadu. Zranený muž hliadku mestskej polície informoval, že zdravotný stav mu umožňuje ísť domov samostatne
a následne pôjde na ošetrenie do považskobystrickej nemocnice.

Opitý Púchovčan zaspal na schodoch obchodného domu

Hliadka mestskej polície zasahovala na Royovej ulici, kde podľa oznámenia ležal na schodoch obchodného domu Lachovec silne podnapitý muž. Mestskí policajti našli na mieste muža z Púchova. Evidentne opitý ležal na zemi a v jeho blízkosti bola nedopitá fľaša s alkoholom. Muž sa dopustil priestupku konzumácie alkoholu na verejnom priestranstve a prespávanie na verejnom priestranstve. Dopustil sa priestupku proti všeobecne záväznému nariadeniu mesta Púchov. Hliadka mestskej polície vyriešila priestupok napomenutím a muža
z miesta vykázala.

Alkohol za volantom má byť pre každého vodiča tabu

Aj v súvislosti s tragédiou, pri ktorej zahynulo päť mladých ľudí a ktorá ochromila Slovensko, snáď už nikto nepochybuje o nebezpečenstve aké predstavuje alkohol za volantom. V spojení s rýchlou jazdou je to smrteľná kombinácia.

Vplyv alkoholu na vedenie vozidla

Alkohol má negatívny vplyv na vedenie motorového vozidla. Vodič intoxikovaný alkoholom má omnoho pomalší reakčný čas a trvá mu dlhšie, než spracuje podnety z okolia. Ak pred ním niekto prudko zabrzdí, nebude reagovať dostatočne rýchlo.
Alkohol ovplyvňuje aj celkovú koordináciu vodiča, schopnosť sústrediť sa (na semafory, značky, okolie). Vodič pod vplyvom alkoholu má výrazne zníženú pozornosť, horšiu adaptáciu zraku na svetlo a tmu, ba dokonca zhoršuje jeho videnie. To vplýva najmä na odhad vzdialenosti od iných automobilov, ale aj periférne videnie.
Toto všetko vedie k tomu, že opitý vodič jednoducho nedokáže byť bezpečným účastníkom cestnej premávky bez ohľadu na to, aký je vynikajúci šofér, keď je triezvy. Pre takéhoto človeka je auto nabitou a odistenou zbraňou, a je nebezpečný pre ostatných účastníkov cestnej premávky.
Nezmyselný hazard so životom nielen svojim, ale aj nevinných účastníkov cestnej premávky, sa nevypláca. Vodiči, myslite na to vždy, keď si sadáte za volant vozidla. Život a zdravie máte iba jedno, jazdite bezpečne!
Preto apelujeme na všetkých účastníkov cestnej premávky, aby sa na cestách správali zodpovedne, dodržiavali dopravné predpisy, zbytočne neriskovali, dávali na seba pozor a vrátili sa k svojim blízkym živí a zdraví. Každý vyhasnutý život mrzí a niekomu chýba pri stole.

Zdroj a foto: Mestská polícia Púchov, KR PZ Trenčín