Rozsiahly požiar v priestore drevovýroby v obci Bolešov

185

Dňa 23. apríla, pred druhou hodinou v noci, bol ohlásený požiar píly a technologického prístrešku, ku ktorému došlo v areáli súkromnej spoločnosti v obci Bolešov, v okrese Ilava. Na zásah boli postupne vyslaní štyria príslušníci Hasičského a záchranného zboru z Dubnice nad Váhom s tromi cistenovými vozidlami a šiesti hasiči z Trenčína s dvomi ks zásahovej techniky.

Profesionálni hasiči zasahujúci v dýchacích prístrojov nasadili za účelom lokalizácie požiaru a ochladzovania a ochrany viacerých okolitých budov spolu sedem hasebných prúdov. Počas hasebných prác bolo vykonávané postupné rozoberanie dreveného opláštenia objektu za súčasného monitorovania požiariska pomocou termovíznej kamery, vyhľadávania a postupneho likvidovania skrytých lokálnych ohnisk.

Požiar bol o pol tretej hodine v noci lokalizovaný a krátko po pol siedmej hodine ráno zlikvidovaný. Počas zásahu profesionálnym hasičom asistovalo aj 15 členov Dobrovoľného hasičského zboru z obcí: Bolešov, Trenčianska Teplá a Pruské. Pri udalosti sa nikto nezranil. Príčinu vzniku požiaru vyšetruje expertízna skupina z Požiarnotechnického a expertízneho ústavu Ministerstva vnútra SR v Bratislave.

Zdroj: policiasr.eu