Polícia informuje

87

Neustrážil psa
Hliadka mestskej polície riešila prípad útoku psa na iného psa. Majiteľka napadnutého psa informovala, že agresívny pes napadol jej psa a spôsobil mu zranenia, ktoré si vyžiadali zákrok veterinára s nákladmi 89 eur. Majiteľ psa, ktorý zranenia spôsobil, zaplatil pokutu 10 eur a žene uhradil náklady na veterinárnu starostlivosť.

Nebezpečný strom odstránili
Púchovskí mestskí policajti preverovali telefonické oznámenie, podľa ktorého je na Trenčianskej ulici za uhoľným skladom spadnutý strom, hrozilo, že spadne na cestu. Hliadka zistila, že na mieste je vyvrátený strom, ktorý zasahoval nad cestu. Mestskí policajti oznámili prípad na Podnik technických služieb mesta Púchov, ktorý zabezpečil jeho odstránenie. Hliadka z miesta vyhotovila fotodokumentáciu.

Telefón vrátili majiteľovi
Na dispečingu mestskej polície prevzali od ženy z Púchova nájdený mobilný telefón čiernej farby. V čiernom koženom puzdre telefónu bol negatívny certifikát o teste na COVID-19. Žena informovala, že telefón našla na Zábrehu v utorok 2. februára v ranných hodinách. Mestskí policajti zistili majiteľa mobilného telefónu a podvečer mu ho odovzdali.

Oznámenie podať nechcel
Na oddelenie mestskej polície prišiel muž, ktorý oznámil, že na cyklotrase pri obci Nimnica ho napadol neznámy muž vo veku asi 33 rokov. Neznámy útočník mal mať na sebe športový odev čiernej farby a čiernu čiapku, výšku asi 180 centimetrov, chudej postavy. Mestskí policajti muža upozornili, že oznámenie musí podať na Obvodné oddelenie Policajného zboru v Púchove, keďže k údajnému napadnutiu nedošlo v katastri mesta Púchov, ale v katastri obce Nimnica. Muž odmietol podať oznámenie na štátnu políciu, uviedol, že chcel mestských policajtov iba informovať.

Mladého „masochistu“ odviezli na psychiatriu
Hliadka mestskej polície zasahovala na základe telefonického oznámenia v bytovke na Chmelinci, kde mal syn oznamovateľa rozbíjať zariadenie bytu. Oznamovateľ umožnil hliadke vstup do bytu. Mestskí policajti na mieste zistili, že syn sa zabarikádoval nábytkom vo svojej izbe a odmietal otvoriť. Na výzvu hliadky neskoršie nábytok odstránil a umožnil vstup do izby. Na príchod polície reagoval podráždene, vulgárne nadával a tvrdil, že v byte si môže robiť čo chce a policajti sa nemajú starať, čo tam robí a ako sa správa k rodičom. Javil sa ako podnapitý alebo pod vplyvom inej návykovej látky a ľavé predlaktie mal porezané asi na desiatich miestach, z ktorých krvácal. Boli vidieť aj staré jazvy po sebapoškodzovaní a priznal, že už sa nejaký čas reže aj na nohách. Po vystupňovaní agresivity zobral do rúk žiletku a vyhrážal sa ublížením si. Hliadka ho vyzvala, aby žiletku odovzdal, čo však odmietol. Preto mestskí policajti voči nemu použili donucovacie prostriedky hmaty, chvaty a služobné putá. Prípad mestskí policajti oznámili na Obvodné oddelenie Policajného zboru v Púchove, odkiaľ na miesto vyslali policajnú hliadku
a zdravotných záchranárov. Po prvotnom ošetrení chlapca odviezli na detskú psychiatriu na ďalšie vyšetrenia.

Krajské cesty majú druhú obeť
V štvrtom kalendárnom týždni sa na cestách Trenčianskeho samosprávneho kraja stalo 27 dopravných nehôd, čo bol druhý najväčší počet spomedzi všetkých slovenských krajov. V porovnaní s rovnakým obdobím minulého roku stúpol ich počet o 12. Pri dopravných nehodách v Trenčianskom kraji zomrel vo štvrtom týždni jeden človek, dve osoby utrpeli ťažké zranenia.
Od začiatku roka sa na cestách Trenčianskeho kraja stalo 86 dopravných nehôd, čo je o 13 viac ako v rovnakom období roku 2020. Zomreli pri nich dvaja ľudia, šesť osôb utrpelo ťažké zranenia. Bilancia mŕtvych a ťažko zranených je rovnaká, ako v porovnateľnom období minulého roku.
Na slovenských cestách sa od začiatku roka stalo 724 dopravných nehôd (medziročný pokles o 240). Zomrelo pri nich 13 ľudí, čo je o šesť menej, ako
v rovnakom období roku 2020. Ťažké zranenia utrpelo 32 osôb (medziročný pokles o 39).
Najviac obetí dopravných nehôd má v tomto roku Prešovský samosprávny kraj, kde na cestách zomreli už štyria ľudia. Nikto nezomrel pri dopravnej nehode iba na cestách Trnavského samosprávneho kraja.

Hasiči v kraji zachránili v januári majetok za 1,38 milióna eur
V priebehu mesiaca január 2021 uskutočnili príslušníci Hasičského a záchranného zboru v Trenčianskom kraji celkom 213 výjazdov. Z tohto počtu bolo najviac – 65, technických zásahov. Nasledovalo 56 zásahov pri dopravných nehodách, 46 výjazdov k požiarom a 40 ekologických zásahov. Okrem toho hasiči v priebehu uplynulého mesiaca vykonali tri požiarno-previerkové cvičenia a tri výjazdy k udalostiam, pri ktorých napokon zasahovať nemuseli.
Priame škody v dôsledku týchto udalostí boli za mesiac január vyčíslené na viac ako 218.000 eur. Uchránené hodnoty v dôsledku zásahovej činnosti príslušníkov Hasičského a záchranného zboru v Trenčianskom kraji predstavovali v sledovanom období hodnotu viac ako 1,38 milióna eur.

Zdroj: MsP Púchov, Polícia SR, KR HaZZ