Víťazom 9. ročníka ATP ligy je Anton Oškrabaný

504

V nedeľu 15. októbra v Púchove na dvorcoch Tenisového klubu Púchov nastúpili na svoje prvé finále ATP ligy dvaja favoriti tenisovej ATP ligy – Anton Oškrabaný a Marek Počarovský.

Od začiatku duelu to bol napínavý súboj, kde mal miernu prevahu Oškrabaný. Po dvoch gamoch sa hra vyrovnala, prvý set bol vyrovnaný 2:2 na gamy. Potom však Oškrabaný spresnil svoje údery a prvý set vyhral 6:2.

V druhom sete Počarovský zlepšil hru a svojimi forhendovými údermi tlačil súpera k nevynúteným chybám. Druhý set bol vyrovnaný až do stavu 3:3 na gamy, potom však Oškrabaný znovu ožil a dotiahol svoje prvé finále do víťazného konca a druhý set vyhral v pomere 6:4. Celkovo teda zvíťazil 6:2, 6:4 a môže sa radovať zo svojho prvého titulu ATP ligy.

ANTON OŠKRABANÝ – MAREK POČAROVSKÝ 6:2, 6:4.